Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ZUS wysyła już informacje o marcowej waloryzacji i trzynastej emeryturze

Facebook Twitter

ZUS przypomina, że do emerytów i rencistów w całej Polsce trafiają już informacje o waloryzacji świadczenia oraz o przyznaniu tzw. trzynastej emerytury.

ZUS
fot.mat.prasowe

Ważny list z ZUS do emerytów i rencistów także z naszego regionu. W kopercie znajdować się będą dwie informacje, jedna o marcowej waloryzacji, a druga o przyznaniu trzynastej emerytury.

Warto je uważnie przeczytać i sprawdzić – radzi Beata Kopczyńska, regionalna rzecznik prasowa ZUS w województwie śląskim.

Beata Kopczyńska: W decyzji waloryzacyjnej świadczeniobiorca znajdzie informację dotyczącą wysokości świadczenia już po marcowej waloryzacji, a także kwoty pobranej składki oraz zaliczki na podatek dochodowy. Waloryzacją objęte zostały takie świadczenia jak emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne, emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, a także dodatki do tych świadczeń np. dodatek pielęgnacyjny czy dodatek dla sierot zupełnych, świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz renty socjalne. Zwaloryzowane zostały świadczenia, których prawo do wypłaty przysługiwało na 29 lutego tego roku, a wysokość tegorocznej waloryzacji wyniosła 12,12  procenta.

Beata Kopczyńska

ZUS zakończył także wypłatę tegorocznych trzynastek. Trzynastka trafiła do wszystkich osób, które na koniec marca miały prawo do wypłaty renty, emerytury albo innego długoterminowego świadczenia. Trzynastka przysługiwała w wysokości najniższej emerytury. W tym roku wynosiła 1780,96 zł brutto.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj