Żużlowiec ROW-u trzeci w Memoriale Edwarda Jancarza
Dobrą formę przed inauguracją sezonu prezentuje Kacper Woryna. Żużlowiec ROW-u Rybnik zajął trzecie miejsce w silnie obsadzonym Memoriale Edwarda Jancarza.
Co ciekawe na torze w Gorzowie w całej stawce był jedynym zawodnikiem pierwszoligowym. Woryna zdobył 13 punktów i awansował do półfinału, a później finału zawodów w którym musiał uznać wyższość Przemysława Pawlickiego i Bartosza Zmarzlika. Woryna, był także najlepiej punktujących żużlowcem ROW-u w ostatnim przedsezonowym sparingu.
W miniony piątek (29.03.) rybniczanie zmierzyli się na wyjeździe z ekstraligowym Falubazem Zielona Góra, przegrali 18 punktami. Woryna podobnie, jak jego kolega z zespołu Mateusz Szczepaniak zdobył w tym spotkaniu 10 punktów.
Wyniki Memoriału Edwarda Jancarza:
1. Przemysław Pawlicki (Polska) – 16 (3,2,3,1,2,2,3)
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 19 (3,2,3,3,3,3,2)
3. Kacper Woryna (Polska) – 13 (1,3,2,1,3,2,1)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 14 (1,3,1,3,3,3,0)
5. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 10 (1,1,3,2,3,d)
6. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 10 (0,2,2,3,2,1)
7. Niels Kristian Iversen (Dania) – 9 (2,1,2,3,0,1)
8. Peter Kildemand (Dania) – 7 (0,3,2,2,0,0)
9. Grigorij Łaguta (Rosja) – 7 (0,2,3,2,w)
10. Szymon Woźniak (Polska) – 7 (3,0,1,2,1)
11. Jason Doyle (Australia) – 7 (3,0,1,1,2)
12. Patryk Dudek (Polska) – 6 (2,3,0,0,1)
13. Dominik Kubera (Polska) – 5 (2,1,0,1,1)
14. Anders Thomsen (Polska) – 5 (1,1,1,0,2)
15. Mateusz Bartkowiak (Polska) – 2 (2,0,0,0,0)
16. Rafał Karczmarz (Polska) – 1 (w,0,0,0,1)
17. Artiom Łaguta (Rosja) – 0 (u/-,-,-,-,-)
18. Kamil Brzozowski (Polska) – nie startował
Bieg po biegu:
1. (61,46) Doyle, Kubera, Thomsen, Łaguta
2. (61,27) Zmarzlik, Iversen, Lindbaeck, Sajfutdinow
3. (61,78) Woźniak, Bartkowiak, Woryna, Karczmarz (w/u)
4. (62,04) Pawlicki, Dudek, Kasprzak, Kildemand
5. (61,22) Woryna, Zmarzlik, Kasprzak, Doyle
6. (61,22) Dudek, Sajfutdinow, Kubera, Karczmarz
7. (62,04) Kildemand, Łaguta, Iversen, Bartkowiak
8. (62,48) Lindbaeck, Pawlicki, Thomsen, Woźniak
9. (61,71) Pawlicki, Sajfutdinow, Doyle, Bartkowiak
10. (62,11) Zmarzlik, Kildemand, Woźniak, Kubera
11. (62,12) Łaguta, Woryna, Lindbaeck, Dudek
12. (62,62) Kasprzak, Iversen, Thomsen, Karczmarz
13. (62,29) Iversen, Woźniak, Doyle, Dudek
14. (62,44) Lindbaeck, Kasprzak, Kubera, Bartkowiak
15. (62,40) Zmarzlik, Łaguta, Pawlicki, Karczmarz
16. (62,73) Sajfutdinow, Kildemand, Woryna, Thomsen
17. (62,26) Lindbaeck, Doyle, Karczmarz, Kildemand
18. (61,83) Woryna, Pawlicki, Kubera, Iversen
19. (62,48) Kasprzak, Sajfutdinow, Woźniak, Łaguta (w/u)
20. (62,16) Zmarzlik, Thomsen, Dudek, Bartkowiak
Półfinały:
21. (62,04) Zmarzlik, Woryna, Sajfutdinow, Kildemand
22. (62,47) Lindbaeck, Pawlicki, Iversen, Kasprzak (d4)
Finał:
23. (62,35) Pawlicki, Zmarzlik, Woryna, Lindbaeck
Sparing Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik 54:36
Punktacja:
ROW Rybnik – 36 pkt.
1. Mateusz Szczepaniak – 10 (2,1,2,2,3)
2. Zbigniew Suchecki – 2 (0,0,d,2)
3. Linus Sundstroem – 2+1 (1,1*,0,d)
4. Siergiej Łogaczow – 6+2 (0,2,1,1*,2*)
5. Kacper Woryna – 10 (2,2,1,2,3)
6. Przemysław Giera – 3+1 (2,0,1*)
7. Robert Chmiel – 3+2 (0,1*,0,2*)
8. Mateusz Tudzież – ns
R1. Witalij Kotlar – ns
Stelmet Falubaz Zielona Góra – 54 pkt.
9. Patryk Dudek – 11+1 (3,3,2*,3)
10. Michael Jepsen Jensen – 6 (1,1,3,1,d,d)
11. Piotr Protasiewicz – 8+1 (2*,3,3,-)
12. Martin Vaculik – 7+2 (3,2*,2*,-)
13. Nicki Pedersen – 12 (3,3,3,3)
14. Mateusz Tonder – 6 (3,0,3)
15. Norbert Krakowiak – 3 (1,0,1,0,1)
16. Damian Pawliczak – 1 (0,1)
Bieg po biegu:
1. Dudek, Szczepaniak, Jepsen Jensen, Suchecki – 4:2 – (4:2)
2. Tonder, Giera, Krakowiak, Chmiel – 4:2 – (8:4)
3. Vaculik, Protasiewicz, Sundstroem, Łogaczow – 5:1 – (13:5)
4. Pedersen, Woryna, Chmiel, Krakowiak – 3:3 – (16:8)
5. Protasiewicz, Vaculik, Szczepaniak, Suchecki – 5:1 – (21:9)
6. Pedersen, Łogaczow, Sundstroem, Tonder – 3:3 – (24:12)
7. Dudek, Woryna, Jepsen Jensen, Giera – 4:2 – (28:14)
8. Pedersen, Szczepaniak, Krakowiak, Suchecki (d4) – 4:2 – (32:16)
9. Jepsen Jensen, Dudek, Łogaczow, Sundstroem – 5:1 – (37:17)
10. Protasiewicz, Vaculik, Woryna, Chmiel – 5:1 – (42:18)
11. Pedersen, Suchecki, Jepsen Jensen, Sundstroem (d4) – 4:2 – (46:20)
12. Tonder, Szczepaniak, Giera, Pawliczak – 3:3 – (49:23)
13. Dudek, Woryna, Łogaczow, Krakowiak – 3:3 – (52:26)
14. Szczepaniak, Chmiel, Krakowiak, Jepsen Jensen (d2) – 1:5 – (53:31)
15. Woryna, Łogaczow, Pawliczak, Jepsen Jensen (d2) – 1:5 – (54