Żużlowy świat we łzach. Zmarł Jerzy Gryt, legendarny żużlowiec z Rybnika
Zmarł Jerzy Gryt, legendarny żużlowiec z Rybnika, Mistrz Polski, multimedalista. Miał 83 lata.

Szacowany czas czytania: 00:45
Zmarł Jerzy Gryt, legendarny żużlowiec z Rybnika
Jerzy Gryt przez całą sportową karierę związany był z rybnickim klubem żużlowym, barwy którego reprezentował w latach 1965-1976. Był jednym z filarów złotej, mistrzowskiej ekipy która seryjnie sięgała po najwyższe laury. Z tą drużyną zdobył 6 złotych medali Mistrzostw Polski i trzy brązowe. W jego dorobku był też brąz w Mistrzostwach Polski Par Klubowych.
Jerzy Gryt swój największy sukces święcił na torze w rodzinnym Rybniku, w 1971 roku zdobył bowiem tytuł mistrza Polski pokonując takie sławy, jak Jerzy Szczakiel, Andrzej Wyglenda, Edward Jancarz.
Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował w ROW-ie jako trener. To pod jego wodzą drużyna zdobyła ostatni medal w lidze. Przez całe życie mieszkał w rybnickiej dzielnicy Popielów. Tam też 6 czerwca o godzinie 9.00 odbędzie się jego pogrzeb.
Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.