Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Związek Miast Polskich apeluje w sprawie walki z pandemią

Facebook Twitter

"Apelujemy o natychmiastowe wycofanie się z kontrowersyjnych, nikomu obecnie niepotrzeb­­nych ustaw, zaprzestanie sporów i podjęcie działań, które pozwolą na skuteczne zmierzenie się z szybko rosnącą dynamiką zachorowań" - czytamy w stanowisku opublikowanym przez Związek Miast Polskich. Należą m.in. Cieszyn, Rybnik, Racibórz, Wodzisław i Żory. W apelu odniesiono się do działań rządu w związku z walką z pandemią koronawirusa.

Zwrócono uwagę, że dotychczasowe apele kierowane do rządzących były i są igno­rowane, pomimo że dotyczą spraw związanych ze zdrowiem i życiem Polaków. Jeszcze w marcu Związek Miast Polskich apelował o rozważenie możliwości ogłoszenia w Polsce stanu klęski żywio­łowej. Zamiast tego wykorzystywano ustawę o zwalczaniu chorób zakaźnych, według członków organizacji: podejmując nielegalne decyzje, forsując rozwią­zania, które w każdej chwili mogą być podstawą roszczeń odszkodo­wawczych.

Ponadto w apelu czytamy, że podejmując decyzję o otwarciu szkół i przedszkoli nie zapewniono placówkom żadnego wsparcia w postaci rozwiązań, które zabezpieczyłyby zdrowie nau­czycieli, uczniów i ich rodzin. Nie zabezpieczono również niezbędnej liczby szcze­pionek na grypę, które mogłyby ograniczyć ryzyko zachorowań w okresie jesienno-zimowym. Związek przestrzega też przed skutkami takiego postępowania, czyli załamaniem całego systemu opieki zdrowotnej. Kończą się leki i wolne łóżka na oddziałach zakaź­nych, respiratory znajdują się w magazynach, a nie w miejs­cach, gdzie mogłyby pomóc w ratowaniu życia chorych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj