Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Związki zawodowe w szpitalu w Rybniku: strajk możliwy od środy

Facebook Twitter

"Spróbujemy zaprojektować wzrost wynagrodzeń w jakimś horyzoncie, np. dwuletnim"- mówił w Rybniku wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka. Na spotkanie zaprosił dyrekcję i związki zawodowe Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Po rozmowach "ostatniej szansy" nadal nie ma widoków na porozumienie.

Jakie jest stanowisko strony społecznej po dzisiejszych (15.10.) rozmowach? Komitet protestacyjny wydał specjalne oświadczenie. Oto jego treść:

W związku z faktem, że spór zbiorowy trwa od 5 miesięcy, strona społeczna odbiera propozycję przedstawiciela województwa śląskiego jako odsuniecie w czasie decyzji. Oczekujemy podjęcia zdecydowanych działań w dniu 16 października 2018 roku, na posiedzeniu zarządu województwa śląskiego. Brak decyzji będzie skutkował podjęciem akcji protestacyjnej, włącznie ze strajkiem, od dnia 17 października.

-mówi przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Solidarność w rybnickim szpitalu, Piotr Rajman. Bez względu na decyzje, jakie ewentualnie zapadną na posiedzeniu zarządu województwa śląskiego, w środę przed szpitalem odbędzie się wielka manifestacja:

Wielka pikieta, na którą zapraszamy społeczeństwo Rybnika, pracowników, pacjentów, bo to jest wspólny nasz interes. Zbiórka pod szpitalem od 13.30, potem od 13.45 do 15.15 będzie duża pikieta, włącznie z przemarszem, chcemy wyrazić swoje niezadowolenia z braku dialogu. Naszą troską będzie, że jeżeli nawet do tego strajku dojdzie, żeby się pacjentowi krzywda nie stała.

W Radiu 90 na bieżąco będziemy śledzić sytuację w rybnickim szpitalu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj