Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Związki zawodowe walczą o wyższe zarobki w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Od 30 listopada związki zawodowe w jastrzębskim urzędzie są w sporze zbiorowym z pracodawcą. Związkowcy proponują 800 złotych brutto do zasadniczego wynagrodzenia dla wszystkich pracowników, za wyjątkiem kadry kierowniczej. Urząd Miasta proponuje 210 złotych pod warunkiem, że strona społeczna zgodzi się na zmianę terminu wynagrodzenia.

Tej zgody póki co nie ma. Pracodawca ma na to czas do poniedziałku (6.12.):

Radio 90: Ten cały gniew jest wywołany mizernymi zarobkami w samorządzie.

Katarzyna Guzy: To prawda, w opinii publicznej pokutuje takie stwierdzenie i mit, że pracownicy samorządowi dużo zarabiają, no niestety nie.

Radio 90: Co w przypadku gdy nie będzie tej zgody?

Katarzyna Guzy: Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych wchodzimy w etap rokowań, liczymy na to, że uda nam się spotkać z pracodawcą i usłyszeć jakieś propozycje z jego strony. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia, to wiadomo, kończy się to podpisaniem protokołu niezgodności i tutaj już wchodzimy w etap mediacji. Jako pracownicy samorządowi niestety nie możemy strajkować, możemy jedynie wyrażać swój protest w inny sposób.

A z Katarzyną Guzy przewodniczący Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022