Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Związki zawodowe zaskoczone rezygnacją dyrektor rybnickiego szpitala

Facebook Twitter

''Jesteśmy zaskoczeni rezygnacją ze stanowiska dyrektor WSS nr 3 w Rybniku'' - mówi Radiu 90 przewodniczący zakładowej Solidarności, Piotr Rajman. Jak już was informowaliśmy w środę (16.12.) Bożena Mocha- Dziechciarz zrezygnowała z kierowania szpitalem. Nie podała powodów swojej rezygnacji.

Jesteśmy zaskoczeni rezygnacją z dnia na dzień. Oczywiście też byliśmy w sporze, bo to jest naturalną rzeczą, natomiast nic nie wskazywało na to, że pani dyrektor podejmie taką decyzję. Ma do tego każdy prawo, wszyscy są zaskoczeni. My się odcinamy i nie stoimy za tą decyzją, nie zatrudniamy i nie zwalniamy nikogo, zajmujemy się obroną interesów pracowników, nie zajmujemy się kto będzie dyrektorem aktualnie.

Jak dodaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką przewodniczący Piotr Rajman, dyrektor szpitala skończył się właśnie sześcioletni kontrakt. W 2014 roku Bożena Mocha-Dziechciarz wygrała konkurs na to stanowisko:

Wiedzieliśmy, że będzie rozpisany konkurs na dyrektora. Ja rozmawiałem z panią dyrektor, żeby się jasno określiła, czy chce być nadal dyrektorem czy nie. Do tej pory to była zawsze sytuacja, bo chciałem wiedzieć i ustalać pewną strategię, czy warto w ogóle planować czy nie, powiedziała jak najbardziej chce. Natomiast jesteśmy zaskoczeni, że podziało się tak, jak się podziało. Być może stoi za tym coś innego, nie chcemy wnikać, nie chcemy plotkować, bo nie o to chodzi.

Dziś mamy poznać nazwisko nowego dyrektora WSS nr 3 w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj