Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Związkowcy chcą spotkania z premierem Morawieckim

Facebook Twitter

Górnicze związki zawodowe domagają się pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Chodzi o katastrofalną sytuację w Polskiej Grupie Górniczej. Pod wnioskiem podpisali się liderzy 5 związków zawodowych działających w branży górniczej.

Fot. pgg.pl

W piśmie skarżą się na trwającą od wielu miesięcy bezczynność Ministerstwa Aktywów Państwowych i szefa tego resortu Jacka Sasina wobec problemów sektora wydobywczego. Są to między innymi: niewywiązywanie się spółek energetycznych z umów zawartych z PGG i nieodbieranie zakontraktowanego węgla, a także nadmierny import tego surowca i energii elektrycznej z zagranicy.

Według związkowców ministerstwo nie podjęło żadnych realnych kroków na rzecz uzdrowienia sytuacji w polskim górnictwie i energetyce, chociaż Jacek Sasin wiele razy deklarował przedstawienie planu restrukturyzacji PGG czy strategii energetycznej kraju. Dlatego strona społeczna chce spotkania z premierem.

Rozmowy, dotyczące także innych zagrożonych branż na śląsku, między innymi hutnictwa i motoryzacji miałyby się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Jeżeli do nich nie dojdzie związkowcy zapowiadają wznowienie działalności Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Dodajmy, że strona rządowa na razie nie wypowiedziała się w sprawie listu związkowców do premiera.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023