Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zwolnienia z opłaty za koncesję alkoholową. Racibórz pomoże przedsiębiorcom

Facebook Twitter

Racibórz pomoże przedsiębiorcom skupionym wokół branży gastronomiczno-hotelarskiej. Miejscy rajcy jednogłośnie poparli projekt uchwały zwalniający ich z opłaty za koncesję alkoholową za rok 2021.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które już wniosły taką opłatę w całości, dostaną zwrot w wysokości 2/3 tej kwoty. Według wstępnych wyliczeń do raciborskiej kasy nie wpłynie więc 80 tys. zł w skali roku. Ze zwolnienia z opłaty za koncesję skorzysta kilkudziesięciu raciborskich przedsiębiorców.

Z inicjatywą udzielenia wsparcia przedsiębiorcom wyszedł wiceprezydent Dawid Wacławczyk w reakcji na podpisaną w styczniu przez prezydenta RP Andrzeja Dudę nowelę ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Ustawa ta dała samorządom podstawę prawną do wprowadzania podobnych uchwał.

Zgodnie z zapisami przyjętej 24 lutego przez Radę Miasta uchwały:

• zwalnia się przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie Miasta Racibórz z opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.
• zwraca się 2/3 opłaty wniesionej przez przedsiębiorców jednorazowo za rok 2021 w terminie do dnia 31 stycznia 2021r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Dawid Wacławczyk: Część przedsiębiorców opłaciło koncesję jednorazowo za cały rok z góry. Pozostali zdecydowali się na płatność w 3 ratach – z czego pierwszą wnieśli już w styczniu. Aby wszystkich przedsiębiorców branży gastronomiczno-hotelarskiej potraktować równo, zdecydowaliśmy o zwrocie 2/3 opłaty rocznej i zwolnieniu pozostałych podmiotów z dwóch kolejnych rat za 2021 rok. Dla Miasta ta decyzja oznacza zmniejszenie wpływów o 80 tys. zł w skali roku. Dla przedsiębiorców to wsparcie, którego w tym trudnym dla nich czasie w sposób szczególny im potrzeba

– argumentuje wiceprezydent.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj