Zwycięstwem zaczęli rok hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie

Zespół nie zwalnia tempa i po zdobyciu Pucharu Polski, tym razem pokonał na wyjeździe trudnego przeciwnika Cracovię 4:1. Już w drugiej minucie meczu prowadzenie dla jastrzębian zdobył Radosław Nalewajka, w tej samej tercji wynik podwyższył Jan Homer.

W drugiej tercji Cracovia strzeliła kontaktową bramkę, ale w trzeciej znów dwukrotnie trafiał JKH GKS. Najpierw rzut karny wykorzystał Peter Fabusz, a później do pustej bramki trafił Kamil Wróbel. Jastrzębianie mają na koncie 62 punkty i nadal zajmują 4. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Jutro (04.01.) mają rozegrać kolejny mecz z Orlikiem Opole. Ze względu na kłopoty finansowe, rywal chce przełożyć to spotkanie. Na chwilę obecną nie ma oficjalnej decyzji w tej sprawie.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie od zwycięstwa rozpoczęli nowy 2019 rok. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię 4:1. Kolejny mecz jastrzębianie mają rozegrać już 4 stycznia na Jastorze. JKH podejmie wtedy Orlika Opole, choć w mediach pojawiają się informacje, że ze względu na kłopoty finansowe, rywal chce przełożyć to spotkanie. Na chwilę obecną nie ma oficjalnej decyzji w tej kwestii.

COMARCH CRACOVIA – JKH GKS JASTRZĘBIE 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

0:1 – 01:13 – Radosław Nalewajka – Jakub Kubesz, Artiom Dubinin
0:2 – 10:42 – Jan Homer – Tomasz Kominek, Artiom Dubinin
1:2 – 37:11 – Stephan Csamango – Maciej Kruczek
1:3 – 44:07 – Peter Fabusz (rzut karny)
1:4 – 57:10 – Kamil Wróbel – Jan Sołtys (do pustej bramki)

Comarch Cracovia: Łuba (R. Kowalówka) – Kruczek, Sordon, Turtiainen, Domogała, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Kamieniew, Musioł, Kamiński, Zygmunt, Brynkus – Kisielewski, Jaracz, Svec, Bryniczka, Drzewiecki.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Homer, Lukaczik, Wróbel, Fabusz, Paś – Kubesz, Sulka, Kominek, Dubinin, R. Nalewajka – Michałowski, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Nahunko – Radzieńciak, Kantor, Jarosz, Sołtys, Wałęga.

Kary: 16:16 / Strzały: 23:26 / Widzów: 500.