Zwycięstwo GKS-u Jastrzębie na koniec sezonu

Zwycięstwem pożegnali się w tym sezonie ze swoimi kibicami piłkarze GKS-u Jastrzębie. W sobotni (14.05.) wieczór pokonali na stadionie przy Harcerskiej GKS Tychy 3:2. Mecz zaczęli źle, bo już po 25 minutach przegrywali 0:2. Jednak jeszcze przed przerwą wyrównali po golach Farida Ali i Mateusza Bondarenko.

W drugiej części spotkania jastrzębianie mieli kilka kolejnych sytuacji do zdobycia gola, wykorzystali jedną. W 54. minucie meczu gola – jak się później okazało – na wagę trzech punktów zdobył Wojciech Łaski. Na pomeczowej konferencji trener GKS-u Grzegorz Kurdziel stwierdził:

Grzegorz Kurdziel: Cel na ten mecz był bardzo prosty, chcieliśmy się na naszym obiekcie na Harcerskiej pożegnać z naszą publicznością, pożegnać pierwszą ligę. Początek bardzo obiecujący, w pierwszych dwóch minutach powinniśmy strzelić bramkę. Po 25. minutach nikt nie powiedziałby, że ten mecz wygramy. Byliśmy na kolanach i tutaj wielki ukłon w stronę zawodników, że podnieśli się z tych kolan. Najpierw strzeliliśmy jedną, drugą bramkę do przerwy. Później dokończyliśmy dzieła, chociaż uważam, że były sytuacje w meczu takie, które powinny zakończyć się strzeleniem czwartej i piątej bramki, natomiast już absolutnie o tym nie pamiętam.

Trener Kurdziel chwali swoich piłkarzy:

Grzegorz Kurdziel: Są pierwszy raz w takiej sytuacji, przegrali pięć meczów z rzędu i nawet sobie nie wyobrażają, jak wielkiej sztuki dzisiaj dokonali. Tu jest bardzo wielu młodych zawodników i do tej pory w swoich karierach tego nie przeżyli. Przegrać pięć meczów z rzędu, przegrywać w meczu z drużyną, która jest dużo wyżej w tabeli 2:0 i podnieść się z tego. Oni nawet sobie nie zdają sprawy, jak wielkiej rzeczy dzisiaj dokonali. Dlatego podwójne brawa, bo przełamywać trudne sytuacje – a jesteśmy w trudnej mentalnej sytuacji – jest bardzo ciężko i to jest bardzo dobra lekcja dla nich na przyszłość.

Zwycięstwo nie zmienia sytuacji GKS-u Jastrzębie, który już dwie kolejki temu pożegnał się z rozgrywkami pierwszej ligi. W ostatnim meczu tego sezonu w najbliższą niedzielę (22.05.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe ze Skrą Częstochowa.

GKS Jastrzębie – GKS Tychy 3:2 (2:2)
0:1 – Daniel Rumin 20’
0:2 – Maciej Mańka 25’
1:2 – Farid Ali 33’
2:2 – Mateusz Bondarenko 45+2’
3:2 – Wojciech Łaski 54’

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer – Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko (90. Michał Rutkowski), Oliver Podhorin, Remigiusz Borkała (46. Szymon Zalewski), Vladyslav Okhronchuk, Nataniel Wybraniec (82. Michał Kuczałek), Dawid Szkudlarek, Farid Ali, Wojciech Łaski (72. Miłosz Misala), Marek Fabry (72. Daniel Stanclik),

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Maciej Mańka (56. Gracjan Jaroch), Nemanja Nedić, Krystian Wachowiak (46. Marcin Kozina), Krzysztof Wołkowicz, Daniel Rumin, Wiktor Żytek, Kamil Kargulewicz (72. Sebastian Steblecki), Tomas Malec (72. Łukasz Grzeszczyk), Kamil Szymura (43. Oskar Paprzycki), Mateusz Czyżycki.

Żółte kartki: Szkudlarek, Okhronchuk (GKS) oraz Paprzycki, Mańka, Czyżycki, Nedić (Tychy).