Zwycięstwo jastrzębskich hokeistów

Wczoraj (12.10.) JKH GKS pokonał w wyjazdowym meczu Nestę Toruń 3:2. W ten sposób podopieczni Roberta Kalabera przerwali serię czterech dogrywek z rzędu.

W pierwszej tercji meczu gola dla jastrzębian zdobył Radosław Nalewajka, w drugiej trafiali jeszcze Tomasz Kominek i Łukasz Nalewajka. Gospodarze odpowiedzieli jedynie dwoma trafieniami i komplet punktów zdobył JKH GKS. Dzięki temu zespół z Jastrzębia awansował na 6 miejsce w tabeli Polskiej Ligi Hokeja. Dziś (13.10.) zmierzy w kolejnym wyjazdowym spotkaniu ze Stoczniowcem Gdańsk.

NESTA MIRES TORUŃ – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

• 0:1 – 11:07 – Radosław Nalewajka – Tobiasz Bigos
  • 1:1 – 12:57 – Miłosz Lidtke – Bartosz Fraszko, Jarosław Dołęga
  • 1:2 – 31:18 – Tomasz Kominek – Leszek Laszkiewicz, Jan Latal (5/3)
  • 1:3 – 36:39 – Łukasz Nalewajka – Kamil Świerski
  • 2:3 – 40:28 – Siarhiej Kukuszkin – Adrian Jaworski, Daniel Minge

NESTA Mires Toruń: Plaskewicz (Studziński) – Żylinski, Jaworski, Minge, Kukuszkin, Kalinowski – Lidtke, Trachanov, Michajłau, Fraszko, Dołęga – Podsiadło, Kourach, Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski – Heyka, Ziółkowski, Naparło, Winiarski, Alimow.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Fuczik) – Latal, Charvat, Kominek, Paś, Laszkiewicz – Gimiński, Bigos, Świerski, Wróbel, R. Nalewajka – Michałowski, Kubesz, Matusik, Kulas, Ł. Nalewajka – Chorążyczewski, Peslar, Pelaczyk, Kącki, Bichta.