Zwycięstwo koszykarek RMKS Xbest Rybnik. Pokonały Lidera Swarzędz 70:66 [FOTO]

Wreszcie wygrały we własnej hali. Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik odniosły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Wczoraj (28.11.) pokonały po zaciętym meczu Lidera Swarzędz 70:66.

Dwie pierwsze kwarty były wyrównane, rybniczanki zagrały bardzo dobrze w trzeciej na początku czwartej kwarty, prowadziły nawet 15 punktami ale później z minuty na minutę traciły przewagę. Ostatecznie po dramatycznej końcówce wygrały różnicą 4 „oczek”. Szczęśliwa po meczu była skrzydłowa RMKS-u:

Natalia Rusińska: Od razu miałyśmy takie podejście, że musimy to dzisiaj wygrać. Dałyśmy z siebie wszystko, na treningach ostatnio bardzo ciężko pracowałyśmy i wydaje mi się, że to było przełożenie na grę. Ta przewaga raz się zmniejszała raz zwiększała, jak widzieliśmy emocje trochę wzięły w górę ale ostatecznie utrzymałyśmy ten ciężar. Na pewno nas to podbuduje i dalej będziemy pracować tak jak pracowałyśmy, koncepcje trenerów też dużo dają, także idziemy dalej po zwycęstwa.

Najskuteczniejszą zawodniczą RMKS-u była w meczu rozgrywająca Paulina Majda, która rzuciła 18 punktów. Zadowolony z pierwszej wygranej we wsłasnej hali był także trener RMKS-u Rybnik:

Grzegorz Korzeń: Patrzę na cyfry i wreszcie mamy 44% skuteczności, to jest klucz. Od początku chcieliśmy bronić agresywnie i wysoko, utrzymaliśmy się długo na początku meczu a potem wpadły gdzieś tam dwie trójki, udało nam się chyba na czternaście punktów nawet odjechać. Końcówka to jeden czy drugi błąd i popadamy w taki stres. Dzisiaj się udało i jakoś poszło. Ta końcówka trochę mnie kosztowała zdrowia, ale trudno nie być zadowolonym jak się wygrywa z zespołem który jest w czołówce.

Dzięki wczorajszej wygranej RMKS awansował na 9 miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W najbliższą niedzielę (5.12.) rybniczanki zagrają na wyjeździe z Citronexem UKS Basket Zgorzelec.