Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zwycięstwo na otarcie łez. Unia Turza Śląska spadła z 3 ligi

Facebook Twitter

Wczoraj (13.06.) wygrywając 2:0 z Rekordem Bielsko-Biała, z trzecią ligą pożegnali się piłkarze Unii Turza Śląska. Zespół zajął w rozgrywkach 16. lokatę, a to oznacza, że po dwóch latach gry na trzecioligowych boiskach spadł o jeden szczebel rozgrywkowy niżej.

Fot. facebook.com/KS-Unia-Turza-Śląska

To był trudny i nieudany dla nas sezon – podsumowywał po meczu kapitan Unii, Dariusz Pawlusiński:

Ciężki sezon dla nas, nieudany, żegnamy się z trzecią ligą. To jest najgorsze dla nas wszystkich. Uważam, że w końcówce sezonu piłkarsko wyglądaliśmy coraz lepiej, zdobywaliśmy punkty. W tych decydujących meczach (…) niestety straciliśmy punkty. Wtedy już było wiadomo, że ciężko będzie z utrzymaniem się w lidze. Myślę, że w końcówce pokazaliśmy się z dobrej strony, żegnamy się, mam nadzieję, że na rok – z podniesionym czołem!

W ostatnich sześciu meczach zespół prowadził trener Jacek Gorczyca:

Misja niemożliwa była bliska, bo w każdym meczu prowadziliśmy (…). Troszeczkę brakło szczęścia, ale myślę, że mentalnie zespół jest o wiele wyżej niż sześć kolejek temu. Chcemy trzon zespołu zostawić i dołożyć kilku wartościowych zawodników, aby wzmocnić drużynę i walczymy o wyższe cele.

Pozostałe mecze ostatniej kolejki grupy 3 ligi odbędą się w sobotę (16.06.). O pozostanie w gronie trzecioligowców wciąż walczy Pniówek Pawłowice.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj