Zwycięstwo na początek roku. JKH GKS wygrywa w Nowym Targu

Od zwycięstwa zaczęli ten rok hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. We wtorek (5.01.) pokonali w wyjazdowym meczu Tauron Podhale Nowy Targ 3:2. Wszystkie bramki padły w trzeciej tercji meczu.

Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale JKH GKS dwukrotnie doprowadzał do remisu, po golach Jana Sołtysa i Radosława Nalewajki. Na 3 minuty przed końcem spotkania jastrzębianie wykorzystali grę w przewadze, a decydującego gola zdobył Roman Rac. Jego zespół pozostaje liderem Polskiej Hokej Ligi a dzięki wygranej w Nowym Targu powiększył do 5. punktów przewagę na drugim w tabeli GKS-em Tychy, który przegrał z Energą Toruń (3:6).

W piątek (8.01.) na Jastor przyjeżdża Comarch Cracovia.

TAURON Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

1:0 Guzik (Hiltunen) 40:56 5/4
1:1 Sołtys (Phillips, Horzelski) 46:20
2:1 Petterson (Hiltunen) 49:26
2:2 R. Nalewajka (Bryk, Hovorka) 54:11
2:3 Rac (Sawicki) 57:50 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Ł. Nalewajka, Paś, Sołtys – Kostek, Matusik, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka.

Strzały: 32 – 29 Kary: 36 min – 8 min