Zwycięstwo na pożegnanie z Ligą Mistrzów. JKH GKS pokonał mistrza Norwegii Frisk Asker 7:3

Wczoraj (13.10.) hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie rozegrali ostatni mecz w tej edycji Champions Hockey League. Na wyjeździe pokonali mistrza Norwegii Frisk Asker 7:3. Jastrzębianie bardzo dobrze zaczęli spotkanie, po pierwszej tercji prowadzili 2:0, w drugiej dołożyli kolejne dwie bramki, na co gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem.

W trzeciej tercji padło aż 5 goli, z których trzy zdobyli mistrzowie Polski. Tym samym JKH GKS odniósł drugie zwycięstwo w elitarnych europejskich rozgrywkach. Przypomnijmy, tydzień wcześniej na własnym lodzie także pokonali zespół Frisk Asker. Mistrz Polski może zaliczyć swój debiut w Lidze Mistrzów do udanych. Wprawdzie nie udało się awansować do dalszej fazy rozgrywek, ale jastrzębianie rozegrali dobre mecze na własnym lodzie z drużynami z Włoch i Austrii, dwa razy wygrali też z mistrzem Norwegii. Rozgrywki fazy grupowej zakończyli na trzecim miejscu w grupie H z dorobkiem 7 punktów.

Frisk Asker – JKH GKS Jastrzębie 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

0:1 Ł. Nalewajka (Pavlovs, Urbanowicz) 06:57
0:2 Bahaleisha (Pavlovs, Razgals) 14:11
0:3 R. Nalewajka (Kamienieu, Kostek) 23:07
0:4 Rac (Bashirov, Kalns) 25:10
1:4 Kuronen (Froeshaug, Seiergren) 27:20
1:5 Kalns (Bashirov) 46:33
1:6 A. Sevcenko (Mlynarović, Kasperlik) 52:21