Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zwycięstwo piłkarek TS ROW-u Rybnik

Facebook Twitter

Trzy mecze i trzy zwycięstwa. To bilans tego sezonu piłkarek nożnych TS ROW-u Rybnik. Tym razem rybniczanki podejmowały na boisku w Kamieniu Rysy Bukowinę Tatrzańską. Mecz wygrały pewnie 3:0 po golach Karoliny Szczypki, Żanety Soboty i Edyty Botor.

Fot. facebook.com/TS-ROW-Rybnik

W zespole z Rybnika po raz pierwszy zaprezentowała się nowa zawodniczka, ostatnio grająca w Czarnych Sosnowiec, mająca na koncie występy w reprezentacji Polski, Patrycja Matla:

Myślę, że w życiu gdzieś tam potrzebne są zmiany, także po paru gorszych chwilach uważam w „Czarnych”, stwierdziłam, e życie jest po to, żeby coś zmieniać w nim, nie może być stagnacji stąd decyzja o zmianie klubu no i myślę, że ona będzie jak najbardziej dobra. Walczymy o awans i jesteśmy w grze o najwyższe cele. Nie trzeba daleko szukać, bo jest to fajny cel, uważam, że jest fajna drużyna, obserwowałam poczynania tej drużyny i stad ta decyzja po prostu. Widzę, że dzieje się tu dobrze i chce im pomóc, nic więcej tylko każdy kolejny mecz wygrywać, zdobywać te punkty i na koniec sezonu cieszyć się z awansu.

Ze zwycięstwa cieszyła się kapitan zespołu Edyta Botor:

Ciężki przeciwnik, ciężka pogoda, ciężkie warunki dzisiaj były, ale myślę, że od początku postawiliśmy swoje warunki i myślę, że nie miały za dużo do gadania dziewczyny tutaj, strzelamy i mam nadzieję, że tak się utrzyma ta passa do końca sezonu. Mamy taki plan, żeby wygrywać każdy mecz, jest skuteczność, strzelamy bramki- tego troszkę brakowało w zeszłym sezonie. Mam nadzieję, że to podtrzymamy teraz, ciężko trenujemy i są efekty teraz, to cieszy, będziemy pracować tak dalej, żeby się cieszyć w przyszłym roku z awansu.   

Czy zespół, który okrzepł już w pierwszoligowych bojach, powalczy w tym sezonie o awans? Mówi trener TS ROW-u, Łukasz Wojtala:

Tak, zgadza się, to jest ten drugi sezon, gdzie już tak naprawdę większość dziewczyn zaznajomiła się z poczynaniami pierwszoligowymi. Zaczynamy trzy mecze od trzech zwycięstw, aczkolwiek nie chcemy tu popadać w jakiś mega optymizm, bo sezon jest jeszcze długi, zostało nam jeszcze 19 kolejek do końca i jak w każdym meczu będziemy taką postawę reprezentować, będę spokojny o zespół.   

Rybniczanki z kompletem zwycięstw i bez straty gola przewodzą w tabeli pierwszej ligi południowej. Dodajmy, że swój pierwszy mecz w tym sezonie wygrały występujące w tej samej lidze piłkarki nożne SWD Wodzisław Śląski. Na swoim stadionie pokonały 3:2 Wandę Kraków.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj