Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zwycięstwo siatkarzy Volleya Rybnik. Rybniczanie pokonali 3:0 zespół Hutnika Wandy Kraków

Facebook Twitter

W niedzielę (23.01.) rybniczanie pokonali we własnej hali 3:0 wyżej notowany zespół Hutnika Wandy Kraków. Mecz od początku toczył się pod ich dyktando, kolejne sety wygrywali do 17, 21 i 15. Tym samym zespół, który w tym sezonie walczy o utrzymanie w gronie drugoligowców dopisał do swojego konta cenne trzy punkty.

Fot. Joanna_foto \ pixabay.com

Zadowolony był po meczy trener Volleya, który po dłuższej przerwie znów prowadzi drużynę z Rybnika:

Wojciech: Cieszy wygrana tutaj u siebie, nie ukrywam, że przejąłem też zespół w takim bardzo trudnym momencie ale z tego co zdążyłem zaobserwować, zespół jest ambitny i chętny do trenowania i grania, natomiast olbrzymie problemy mamy zdrowotne, tym bardziej mnie dzisiaj cieszy to, że w takim stylu wykorzystaliśmy wszelkie słabości przeciwnika, bardzo fajna i skuteczna gra i 3:0. To cenne i ważne 3 punkty dla rybnickiego Volley’a.

Czy trener Kasperski ma nadzieję, że niedzielne zwycięstwo to zapowiedź lepszej gry drużyny w kolejnych meczach?

Wojciech Kasperski: Jasne, że mam szczerze mówiąc, każdy zespół z którym będziemy grać w następnych kolejkach wydaje się faworytem, więc musimy szukać tych punktów i naszego dobrego grania. Problemy kadrowe przekładają się na to, że mamy problemy z przeprowadzeniem jednostki treningowej i ten mecz jest niewiadomą, a dzisiaj ta forma wyglądała fajnie, bo i fizycznie zawodnicy wyglądali dobrze i myślę technicznie też nam niczego nie brakowało.

Swój mecz przeciwko Extransowi Sędziszów Małopolski także 3:0 wygrał nasz drugi drugoligowiec zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Drużyny z Jastrzębia i Rybnika mają po 14 punktów na koncie i zajmują odpowiednio 12 i 13 miejsce w tabeli grupy czwartej II ligi.

Porażkę zanotowały natomiast siatkarki MUKS-u Sari Żory. Beniaminek II ligi przegrał na wyjeździe 2:3 z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Żorzanki radzą sobie jednak w tym sezonie znacznie lepiej od naszych drużyn męskich, mają na koncie 24 punkty i w tabeli grupy trzeciej II ligi zajmują 6 lokatę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022