Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Życie księcia Lichnowskiego bez tajemnic

Facebook Twitter

To wykład w ramach projektu “Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin", który odbędzie się 20 maja (wtorek) br. w Zamku Piastowskim w Raciborzu o godz. 17:00. Wykład pt. "Burzliwe życie śląskiego księcia - Felixa von Lichnowsky (1814-1848)" wygłosi Leonard Fulneczek.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości.

W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej. Zwieńczeniem inicjatywy będzie publikacja zawierająca zarówno tegoroczne, jak i ubiegłoroczne wykłady.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj