Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Życie trzeba sobie ułatwiać! Podróżuj pociągiem z aplikacją PKP PLK

Facebook Twitter

Ponad 100 tys. użytkowników pobrało Portal Pasażera, aplikację PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. To ułatwienie w planowaniu podróży koleją i sprawdzaniu połączeń wszystkich przewoźników. Aplikacja zyskała dalsze udogodnienia - to czarny i kontrastowy motyw oraz większa możliwość personalizacji. Użytkownik ma również możliwość powiększania czcionki.

fot. pixabay.com

Portal Pasażera ułatwia planowanie kolejowych podróży. Jest przydatny w codziennych wyjazdach do pracy, szkoły oraz wypadach okazjonalnych. Z aplikacją można planować podróż według własnych kryteriów – daty, godziny, przewoźnika, czasu potrzebnego na przerwę lub na przesiadkę.

Aplikacja informuje o peronie i torze, z którego odjedzie pociąg.

Można wybrać opcje połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami. Są informacje o skomunikowanych połączeniach. Jest okazja poznania oferowanych w pociągu usług. Pasażerowie mogą obserwować trasę pociągu w czasie rzeczywistym oraz ewentualne zmiany w podróży.

Portal Pasażera to dobre źródło informacji o wszystkich pociągach pasażerskich.

Wybraną relację pociągu można rozwinąć i sprawdzić czas przyjazdu do poszczególnych stacji na trasie. Dostępna jest też opcja planowania powrotu. Użytkownik może zapisywać ulubione relacje, rozkłady oraz stacje, z których często korzysta. Portal Pasażera umożliwia konfigurowanie „Szybkich połączeń”, które będą stałe widoczne na ekranie wyszukiwarki.

Zobacz, jak działa aplikacja:

Pierwsza wersja aplikacji została udostępniona we wrześniu 2019 roku.

Więcej możliwości dostosowania aplikacji do potrzeb użytkownika, to odpowiedź na zbierane przez twórców Portalu Pasażera oczekiwania użytkowników m.in. poprzez program beta testów, do którego można się zapisać na www.portalpsazera.pl. Odpowiedzią na potrzeby użytkowników jest aplikacja zaprojektowana dla wszystkich niezależnie od stosowanej technologii. Aplikacja współpracuje z technologią VoiceOver na platformie iOS i TalkBack na platformie Android.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022