Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znamy szczegóły wczorajszego napadu na stację paliw w Rybniku. Sprawca to recydywista

Facebook Twitter

Policja ujawnia szczegóły dotyczące wczorajszego (16.03.) napadu na stacje paliw w Rybniku. Przypomnijmy, doszło do niego na jednej ze stacji w rejonie zbiegu ulic Wodzisławska Reymonta około godz. 19.40.

fot. rybnik.policja.gov.pl

Do środka wszedł mężczyzna, który grożąc nożem sterroryzował obsługę stacji i zażądał wydania pieniędzy. Szybko na miejscu pojawił się patrol policji. Mówi rzecznik komendy policji w Rybniku:

Bogusława Kobeszko: Niedaleko przejeżdżali dzielnicowi, których przypadkowy świadek poinformował o mężczyźnie, który szedł w kierunku stacji, mówiąc, że chce na nią napaść. Policjanci natychmiast tam pojechali. Kiedy stróże prawa weszli do środka, zastali stojącego za ladą mężczyznę, który trzymał w ręku nóż. Pomimo wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, agresywny 41-latek będąc blisko policjanta, zamachnął się w jego kierunku. Policjant w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia użył broni służbowej i postrzelił go w nogę. Mieszkaniec Rybnika został zatrzymany i obezwładniony.

Rannemu mężczyźnie udzielono pomocy i wezwano karetkę pogotowia, którą został przewieziony do szpitala. Jego życiu nic nie grozi, po udzieleniu pomoc trafił do policyjnej celi. Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu i innych substancji psychotropowych.

41-latek stanie przed sądem, grozi mu do 12 lat więzienia. Co ciekawe, będzie odpowiadał jako recydywista. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo. Podczas jednej z domowych awantur, także rzucił się z nożem na interweniującego policjanta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj