PGG wydłuża wstrzymanie wydobycia
Polska Grupa Górnicza wydłuża wstrzymanie wydobycia w dwóch kopalniach.
REKLAMA
Polska Grupa Górnicza wydłuża wstrzymanie wydobycia w dwóch kopalniach.
Dodatkowe maski, zwiększona dezynfekcja kopalni i apel do pracowników o nieuleganie panice. Kopalnia ROW Jankowice znalazła się w najtrudniejszej sytuacji ze wszystkich zakładów należących do Polskiej Grupy Górniczej.
O dużym szczęściu może mówić pijany kierowca, którego samochód dachował wczoraj w (15.09.) w Jankowicach. Po godzinie 11.00, nissan poruszający się ul. Nową wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie.
Sytuacja miała miejsce w Jankowicach. Pies w bardzo złym stanie trafił pod opiekę Fundacji Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią w niedzielę (23.09.). Tuptuś został odebrany interwencyjnie przez osoby z fundacji, po zgłoszeniu jakie odebrali policjanci w komisariacie w Rybniku-Boguszowicach.
Taką informację przekazali urzędnicy z Kuźni Raciborskiej. Strażacy, którzy byli na miejscu, nie stwierdzili zagrożenia między innymi pod kątem wybuchowości.
Znów tąpnęło - takie telefony dostaliśmy tuż po godz. 15:00 od słuchaczy z Marklowic, a także Jankowic Rybnickich. Na razie Okręgowy Urząd Górniczy potwierdza takie zdarzenie. Służby geologiczne kopalni Marcel pracują na określeniem siły wstrząsu.
Mieszkańcy w regionie udowadniają, że nie są obojętni na łamanie przepisów i nierzadko sami decydują się na zatrzymanie na przykład nietrzeźwych kierowców. Tym razem postawą godną pochwały wykazał się policjant po służbie, który zauważył kierującego audi jadącego „wężykiem”.