Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radio

  Facebook Twitter

Pierwszy okres działalności wiązał się przede wszystkim z przygotowaniem zespołu, który mógłby tworzyć dwudziestoczterogodzinny program radiowy.

Krótka historia Radia 90

Starania w tej sprawie były czynione już od marca 1993 roku. Istotne jest to, iż przygotowywany zespół w całości wywodził się z regionu, a większość nie miała doświadczenia radiowego.

Podczas powodzi w 1997 roku porzuciliśmy sztywne reguły rządzące programem i ruszyliśmy na ratunek potrzebującym, dosłownie i w przenośni. Pierwszego dnia powodzi w Raciborzu, kiedy cała Polska krzyczała, że nie ma drogi lądowej do tego miasta, Radio 90 zorganizowało konwój z pomocą żywnościową, który dotarł do miasta po pięciu godzinach przebijania się przez zalane tereny Śląska Opolskiego, bo od tamtej strony forsowane były drogi. Drugi taki konwój pojechał do Raciborza także następnego dnia. Za działalność w czasie powodzi zostaliśmy odznaczeni przez Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Od listopada 2010 roku, właściciel Radia 90 – Spółka Radio 90 Sp. z o.o. – nadaje oddzielny program w Częstochowie o nazwie Radio Jura. Stacji można słuchać na częstotliwości 93,8 MHz. To program lokalny, skierowany do mieszkańców Częstochowy, a jego charakter jest bardzo zbliżony do tego, jaki można usłyszeć w Radiu 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj