
Jastrzębie-Zdrój. Remont zakończono, ruch przywrócono
Ulica Nepomucena w Jastrzębiu-Zdroju z nową nawierzchnią.
Ulica Nepomucena w Jastrzębiu-Zdroju z nową nawierzchnią.
Rybniccy kryminalni ustalają sprawcę zniszczenia mienia. Podejrzewany, którego wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach z monitoringu uszkodził szyby w taksówce, straty to 900 zł. Do zdarzenia doszło 8 grudnia 2021 roku, w Rybniku, przy ulicy Kadłubka.
Pilnie potrzebne będą: nowe komplety pościeli i prześcieradła z gumką, nowe ręczniki. Ale też naczynia i sztućce. Ta lista potrzeb jest dłuższa, aktualizuje ją miasto Radlin i od jutra (01.03.) ogłasza zbiórkę w szkołach i przedszkolach.
Zbiórkę będzie koordynowało Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Zasady zbiórki opublikowało Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Tylko dary zebrane zgodnie z nimi mogą trafić na Ukrainę oraz do potrzebujących pomocy uchodźców na granicy ukraińskiej.
Tauron Liga Szachowa rozpoczęta. Za nami pierwszy zjazd w ramach drużynowych mistrzostw Śląska w szachach seniorów. Po trzech rundach dwie drużyny zgromadziły komplet punktów. Na prowadzeniu są MKSz Rybnik oraz UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój.
Pożegnanie szefa jastrzębskich policjantów. Po 30 latach służby Piotr Sielecki odchodzi na emeryturę.
"Stowarzyszenie 17-tka", które prowadzi w Rybniku projekt 28.dzielnica apeluje o ograniczenie pomocy rzeczowej. "Ta życzliwość przerosła nasze oczekiwania, mamy wszystkiego pod dostatkiem"- mówi Radiu 90 szef "17-tki" Mariusz Wiśniewski.
Złodziej z osiedlowego sklepu poszukiwany przez policję w Żorach. Jest zdjęcie z monitoringu.
Koszykarki RMKS-u Rybnik znów schodziły z parkietu pokonane. Wczoraj (27.02.) rybniczanki uległy drugiej drużynie AZS-u Gorzów Wielkopolski 58:51. Mecz nie był wielkim widowiskiem ale końcówka była zacięta.
Od jutra (01.03.) bezpłatna komunikacja dla uchodźców z Ukrainy na terenie całego Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.
Bank miejsc pracy dla Ukraińców chce stworzyć Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu. Głównie oferty mają być skierowane do kobiet, bo to one mają stanowić większość migrantów. Każdy pracodawca, który będzie chciał zatrudnić obywatela Ukrainy w swojej firmie może zgłosić się do wodzisławskiego pośredniaka.