Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

800 porcji lodów rozdaliśmy na raciborskim rynku [WIDEO]

Facebook Twitter

Na zakończenie lata częstowaliśmy naszych słuchaczy lodami! Było smacznie, ale też wesoło i głośno. Za sprawą gości było interesująco. Kto nas odwiedził w plenerowym studio Radia 90?

Lodami słuchaczy Radia 90 częstował Tomasz Szypuła, mistrz Polski w lodziarstwie rzemieślniczym, na specjalnym wózku na raciborskim rynku znalazły się mistrzowskie smaki, te z którymi zdobywał kolejne tytuły. Jako pierwsza w kolejce ustawiła się Małgorzata Kmieciak, pytała między innymi o gust Polaków jeśli chodzi o lody. Jakie smaki lubimy najbardziej?

– mistrz, lodożerca, lodoholik Tomasz Szypuła. Czy zaproponowane przez niego lody smakowały słuchaczom Radia 90 na raciborskim rynku? Bardzo, rozdaliśmy ponad 800 porcji!

Na ulicy Długiej, tuż obok rynku w Raciborzu spotkaliśmy ulicznego grajka:

Na raciborskim rynku to popołudnie spędziliśmy opalając się na leżakach Radia 90:

Zajrzeliśmy z naszym mikrofonem także do Punktu Informacji Turystycznej, jest tuż przy rynku, tam gdzie zaczyna się ulica Długa. Drzwi co chwilę się otwierały i ktoś pytał o mapy Raciborza, o ulotki czy magnesy. Lato było gorące także u nas, bardzo wielu turystów odwiedziło nasz punkt, wyjątkowo dużo było Amerykanów- usłyszeliśmy w Punkcie Informacji Turystycznej w Raciborzu:

Na raciborskim rynku pokazało się kilka zespołów. Pierwsza wystąpiła grupa „Flowers” z Baborowa, dziewczyny zrobiły wrażenie, a przede wszystkim zachęciły do tańca innych. Arkadiusz Żabka zaproponował zabawę, by każdy mógł spróbować tańca z szarfą. Wyszło znakomicie.

Zespół Strzecha pokazał tańce ludowe, z opiekunką tancerzy rozmawialiśmy między innymi o tym czy pory roku w zespole folklorystycznym mają znaczenie: wakacje to wyjazdy na międzynarodowe festiwale, we wrześniu także trwa sezon dożynkowy, a jesienią i zimą tancerze szkolą swoją formę na siłowni. Strzecha rozpoczęła właśnie obchody 65. rocznicy swojego istnienia:

Bardzo podobał nam się także występ grupy Skaza, tancerze wpasowali się w klimat raciborskiego rynku. W przyszłym tygodniu zapraszają na swoją galę taneczną. Posłuchajcie:

Gościem w plenerowym studio Radia 90 była także kierowniczka schroniska dla zwierząt w Raciborzu, która zapowiedziała drugą odsłonę pchlego targu na Placu Targowym. Tam już jutro (22.09.) będą zbierane pieniądze na rzecz schroniska, w którym obecnie jest 100 psów i 52 koty. Wszystkie czekają na dobrych ludzi:

Gościem Radia 90 była także szefowa Raciborskiego Centrum Kultury, w którym w różnych grupach działa około 800 osób. Najmłodszy ma niecałe 3 lata, najstarszy- blisko 80.

Teatr TETRAEDR w tym roku świętuje 25- lecie, jego opiekunka Grażyna Tabor wychowała setki młodych aktorów. Z okazji jubileuszu na początku października nad Odrą odbędzie się festiwal teatrów alternatywnych, a w programie są między innymi spektakle w przestrzeni miejskiej. Posłuchajcie o historii tego wyjątkowego teatru i tego jakie są plany na świętowanie. Do Raciborza przyjadą grupy teatralne z całej Polski, przyjaciele naszego teatru- zapowiedziała wicedyrektorka RCK:

Raciborskie Centrum Kultury poleca także koncerty jazzowe. Nazwa „Jazz nad Odrą” jest zarezerwowana, ale nad Odrą w Raciborzu też będzie można posłuchać mistrzów światowej klasy:

W Radiu 90 było o lodach, było o zwierzakach w schronisku i kulturze w mieście, było także o historii. Stowarzyszenie Odra 1945 to pasjonaci historii, działają od dwóch lat i już mają wiele zrealizowanych projektów, to między innymi renowacja cmentarza ewangelickiego. Jak usłyszeliśmy dziś w plenerowym studio Radia 90 do końca listopada powstaną na Zamku Piastowskim Izby Regionalne:

I jeszcze na finał podsumujmy te zjedzone lody:

Na raciborskim rynku w studio plenerowym Radia 90 byli z Wami Małgorzata Kmieciak, Arkadiusz Żabka, Przemysław Niedźwiecki i Jarosław Chorab. Dziękujemy i pozdrawiamy! Zobacz nasze galerie TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020