StartSię dzieje Sport Wiadomości Wiadomości dnia

Alter Sport Festiwal. W sierpniu, w Rybniku-Kamieniu

Zapowiada Krzysztof Magiera ze Strefy Sportu, współorganizator imprezy:

Postanowiliśmy zrezygnować z formuły Pucharu Świata, z konkursu i zorganizować wielkie ekstremalne show, z ogromną dawką pirotechniki, muzyki. Zrobimy coś czego jeszcze tu w regionie, można powiedzieć w południowej Polsce, nie wiedział. Będzie spektakularnie, epicko, wysoko, to co kibice lubią najbardziej. Będą konkursy, ale nie będą to profesjonalne zawody, będą pokazowe konkursy (…).

Jest szansa, że po raz pierwszy w Rybniku będzie można zobaczyć potrójne salto w tył na rowerze. Tego jeszcze w Europie nie było – mówi Szymon Godziek, zawodnik MTB Freestyle, wielokrotny Mistrz Polski:

Próba potrójnego salta już była w tym roku, w Lublinie, tam się nie udała, niestety upadkiem się skończyła, zawodnik Przemek Abramowicz wykręcił tylko dwa i pół salta, na szczęście nic mu się nie stało. Rower nie wytrzymał, złamał się, ale Przemek wiem, ze szykuje się i trenuje potrójne salto, żeby zaprezentować je w Rybniku. Chce być pierwszym zawodnikiem w Europie wykonującym ten trick. To młody gość z Wrocławia, który mocno pcha do przodu ten sport.

Jakie oprócz tego atrakcje zaplanowano dla kibiców?

Mamy już ponad 20 zgłoszeń, od sportów tradycyjnych takich jak koszykówka, siatkówka, sporty walki, po sporty bardziej ekstremalne, jak skutery, motory, flyboard, triki, natomiast tych atrakcji jest dużo, dużo więcej (…).

– dodaje Agnieszka Klimasara z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku. Alter Sport Festiwal w Kamieniu 24 sierpnia.

Zostaw komentarz