Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Rybniku: To już czas by zastanowić się nad swoją propozycją

Facebook Twitter

Budżet obywatelski w Rybniku - oficjalnie - wystartuje 1 maja, czyli od tego dnia będziecie mogli zgłaszać swoje pomysły do realizacji w najbliższym otoczeniu. Teraz jest czas na konsultacje, omówienie ich z urzędnikami oraz najbliższymi sąsiadami.

fot. MOSiR Rybnik

Budżet obywatelski w Rybniku na rok 2025 na start!

Budżet obywatelski w Rybniku, już 12 jego edycja, powoli startuje. To już ten czas, kiedy mieszkańcy powinni konkretyzować swoje pomysłu. Wkrótce będzie można je już zgłaszać, a wcześniej warto omówić je przecież z urzędnikami. Czas na składanie swoich pomysłów będzie wyznaczony pomiędzy 1 maja, a 17 czerwca. Pamiętajcie! Mówimy o projektach, które do realizacji będą dopiero w 2025 roku.

Rekordowa pula środków finansowych w budżecie Miasta Rybnika na realizację zadań objętych budżetem obywatelskim na 2025 rok wynosi 5 850 000 zł. Na projekty o znaczeniu lokalnym (projekty dzielnicowe) została zwiększona pula środków o ok. 5 procent w stosunku do zeszłego roku.

Nabór projektów, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej internetowej TUTAJ

Harmonogram prac nad budżetem obywatelskim Miasta Rybnika 2025:

  • kwiecień – maj 2024 r.: promocja budżetu obywatelskiego, konsultacje pomysłów na projekty obywatelskie;
  • 1 maja – 17 czerwca 2024 r.: nabór projektów;
  • do 16 września 2024 r.: ocena formalna i merytoryczna zgłoszonych projektów, publikacja wykazu projektów poddawanych pod głosowanie
  • 30 września – 6 października 2024 r.: głosowanie nad projektami
  • do 14 października 2024 r.: ogłoszenie wyników głosowania

Jak co roku, w ramach budżetu, zgłaszać można dwa rodzaje projektów: ogólnomiejskie oraz dzielnicowe. W minionych latach w ramach budżetu obywatelskiego wybudowano między innymi wodny plac zabaw w Rybniku-Kamieniu, stanicę żeglarską nad rybnickim zalewem oraz powstało wiele placów zabaw czy siłowni pod chmurką w dzielnicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024