Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marszałkowski Budżet Obywatelski: Dziś ruszył nabór wniosków, potrwa do 13 maja

Facebook Twitter

Dzisiaj (19.04.) ruszył nabór do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Do podziału aż 5 milionów złotych w dwóch pulach EKO i REGIO. Podregiony zgłaszają wnioski o dofinansowanie.

Marszałkowski Budżet Obywatelski
Fot. pixabay.com

Marszałkowski Budżet Obywatelski – już można zgłaszać inicjatywy

Marszałkowski Budżet Obywatelski – czas, start! Startuje kolejna edycja rozdania funduszy w ramach naboru do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Od dnia dzisiejszego (19.04.) każdy z mieszkańców województwa śląskiego ma możliwość złożenia wniosku, w którym zgłosi zadanie. Aż 5 milionów złotych ma zostać poświęcone na finansowanie inwestycji, w tym 3,5 miliona złotych w puli EKO i 1,5 miliona złotych w puli REGIO. Czas na zbieranie wniosków jest wyznaczony aż do dnia 13 maja.

Z puli REGIO dofinansowanie otrzymają zadania, o które wnioski będą złożone z konkretnych podregionów. Powiat cieszyński konkurować będzie o fundusze z powiatami żywieckim. bielskim oraz miastem na prawach powiatu Bielsko-Biała. Dostępnych do ich podziału będzie 225 tysięcy złotych. Podobna kwota – 240 tysięcy będzie dostępna dla podregionu z powiatami raciborskim, rybnickim, wodzisławskim, mikołowskim oraz miastami na prawach powiatu Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Inwestycji i Projektów Regionalnych: +48 (32) 77 40 559, (32) 77 40 672, (32) 77 40 801.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj