Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chojniczanka czy GKS Katowice – kto będzie bliżej awansu po 34. serii gier? [materiał partnera]

Facebook Twitter

W 2. Lidze pozostały już tylko trzy kolejki do zakończenia zmagań. Na finiszu dojdzie do starcia drugie i trzeciej drużyny tabeli, czyli Chojniczanka vs GKS Katowice. Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji i dlaczego fani z Bukowej muszą się obawiać o awans? Zapraszam do lektury!

Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka w tym sezonie nie ma sobie równych pod kątem gry na własnym boisku, więc dla kibiców tego zespołu, a także piłkarzy dobrą wiadomością jest fakt, że starcie z GKS-em rozegrają w domu. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną Chluby Grodu Tura. Do tej pory ta drużyna zanotowała tylko jedną porażkę ligową na swoim boisku, a także jedną w Pucharze Polski, ale z wyżej notowaną Cracovią. Jedynie Skra Częstochowa potrafiła wyjechać z Chojnic z trzema punktami, a patrząc na obecną formę GKS-u Katowice, a także moment sezonu, w którym zazwyczaj przegrywają oni sprawę awansu – faworytem tego meczu są gospodarze.

Chojniczanka nie przegrała w trzech poprzednich starciach z GKS-em Katowice, a także nie zachowała czystego konta w 13 ostatnich potyczkach. To może być ciekawa informacja dla kibiców, którzy zakładają potwierdzenie tego scenariusza i dobrą postawę domową Chluby Grodu Tura. Mogą być pewni, że i tym razem padnie wynik BTTS. Chojniczanka straciła co prawda tylko dwa gole w czterech poprzednich starciach, jednak GKS regularnie znajduje drogę do ich siatki.

Chojniczanka Chojnice statystyki:

 • Chojniczanka zaliczyła trzy remisy w poprzednich pięciu rywalizacjach ligowych.
 • Chluba Grodu Tura przegrała tylko jedno spotkanie domowe w lidze.
 • Skra Częstochowa jest jedyną drużyną, która w tym sezonie wyjechała z Chojnic z trzema punktami.
 • Chojniczanka w całej kampanii 2020-2021 przegrała tylko dwa spotkania na swoim boisku – ze Skrą i Cracovią w Pucharze Polski.
 • Chojniczanka nie straciła nawet jednego gola w dwóch ostatnich meczach.
 • Drużyna z Chojnic straciła łącznie dwie bramki z czterech poprzednich rywalizacjach ligowych.
 • Chojniczanka zwyciężyła w pierwszym spotkaniu z GKS-em Katowice 1:2.
 • W trzech poprzednich starciach między tymi drużynami padł wynik BTTS.
 • Chojniczanka jest niepokonana w trzech ostatnich rywalizacjach z tym przeciwnikiem.
 • Chojniczanka nie zachowała czystego konta z tym przeciwnikiem w 13 poprzednich starciach.

GKS Katowice

Fani zespołu z Bukowej co roku liczą, że to będzie ten sezon, w którym w końcu awansujemy, jednak po raz kolejny sytuacja komplikuje się na finiszu. GKS bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki, ale im dalej w las, tym miał większe problemy. Obecnie nadal plasuje się na drugiej pozycji w tabeli, jednak tylko wygrana w Chojnicach pozwoli odetchnąć na finiszu rozgrywek. Kibice są już przyzwyczajeni do ogromnych emocji na finiszu. W poprzedniej kampanii Katowiczanie musieli wygrać ostatni mecz domowy z Resovią, aby zapewnić sobie awans, ale nie potrafili osiągnąć tego celu, a następnie odpadli w barażach.

Zakłady bukmacherskie Superbet na hit 2. Ligi!

GKS przystąpi do starcia z Chojniczanką z nożem na gardle, ponieważ jeśli przegrają w Chojnicach, to już nic nie będzie zależne od nich, a statystyki poprzednich meczów wyjazdowych wskazują, że bardzo ciężkie zadanie czeka tę drużynę. Zagrają na najtrudniejszym terenie w całej 2. Lidze, a dodatkowo w momencie, gdy są prawdopodobnie w najgorszej formie.

GKS przegrał w 4 z poprzednich 5 delegacji, a także ma serię trzech kolejnych meczów z Chojniczanką bez zwycięstwa. Ostatni raz wygrali z tym przeciwnikiem w 2018 roku.

GKS Katowice statystyki:

 • GKS Katowice ostatni raz pokonał tego przeciwnika w 2018 roku.
 • Katowiczanie nie wygrali w trzech poprzednich starciach z Chojniczanką.
 • GKS Katowice w trzech poprzednich rywalizacjach zaliczył wynik BTTS.
 • GKS Katowice strzelił przynajmniej jednego gola w każdym z ostatnich 13 spotkań z Chojniczanką.
 • GKS wygrał w dwóch z ostatnich czterech meczów wyjazdowych do Chojnic.
 • GKS Katowice przegrał 4 z ostatnich 5 ligowych delegacji.
 • Oba zespoły w tabeli dzieli dokładnie jeden punkt – GKS Katowice jest wyżej z dorobkiem 64 oczek.

Koronawirus na Śląsku – sprawdź najnowsze raporty w naszym portalu!

Zakłady bukmacherskie – co nowego w sporcie?

Starcie drugiej i trzeciej drużyny w ligowej tabeli to zwiastun wielkich emocji, zwłaszcza że w tym przypadku dzieli je zaledwie jeden punkt. Fani GKS-u Katowice z pewnością obawiają się o awans swojej drużyny, która na finiszu postanowiła po raz kolejny dać przeciwnikom szansę. GKS miał naprawdę dobrą sytuację kilka tygodni temu i zaległe spotkania w rękawie, jednak teraz został mu już tylko jeden punkt przewagi i bardzo ciężki terminarz.

Chojniczanka zdaniem zakładów bukmacherskich jest faworytem tej rywalizacji i trudno nie zgodzić się z takim przewidywaniem. W końcu mowa o drużynie, która jest w bardzo dobrej formie, nie przegrała w trzech ostatnich starciach z GKS-em, a nawet udało jej się wygrać w pierwszym meczu obecnej kampanii. Co więcej, Chluba Grodu Tura ma również na koncie tylko jedną porażkę w starciu domowym i do tego 12/16 zwycięstw. Takie liczby muszą robić wrażenie, a w przypadku drużyny z Katowic jest odwrotnie. GKS przegrał 4/5 ostatnich spotkań w delegacji i nie zanosi się, aby mieli się przełamać w Chojnicach.

W ofercie zakładów bukmacherskich na żywo będziesz mógł na bieżąco reagować na wydarzenia boiskowe, ale warto, aby pamiętał, że GKS Katowice w 13 kolejnych meczach strzelił przynajmniej jednego gola w pojedynku z Chojniczanką. BTTS ma swoje uzasadnienie w statystykach.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.
Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj