Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn zaprasza na Koncerty Wyższobramskie 2020

Facebook Twitter

III Koncerty Wyższobramskie 2020. To festiwal, który organizowany jest od 2017 roku w ewangelickim Kościele Jezusowym w Cieszynie. Cztery festiwalowe koncerty odbywają się tradycyjnie w niedzielne wieczory w lipcu i sierpniu.

FB/Wyższobramski Chór Kameralny

Podczas koncertów prezentowane są najbardziej wartościowe utwory od baroku, aż po współczesność. Koncerty Wyższobramskie to nie tylko możliwość delektowania się utworami klasycznymi, ale również bardziej popularnymi. Każdego roku jeden z koncertów nosi nazwę „Organy inaczej” i jest poświęcony prezentacjom popularnych przebojów m.in. muzyki filmowej. Najbliższy koncert zaplanowano w niedzielę (12.07.), o godzinie 19:00 będzie można posłuchać gry Jakuba Garbacza.

Podczas tej imprezy mają miejsce mistrzowskie wykonania, a obecność wybitnych wirtuozów, takich jak Julian Gembalski, Marek Pilch, Michał Markuszewski podnosi rangę wydarzenia na poziom światowy. Koncerty Wyższobramskie dają również możliwość zaprezentowania się młodym artystom, zwłaszcza w kameralnych organowo-wokalnych produkcjach; występowali m.in. Tomasz Ploch oraz Paweł Konik, Daniel Strządała oraz Justyna Bujak.

Podczas koncertów prezentowane są najbardziej wartościowe utwory od baroku, aż po współczesność. Wszyscy soliści zawsze podkreślali, iż gra na odrestaurowanych organach Kościoła Jezusowego – największym historycznym instrumencie na Śląsku Cieszyńskim o niezwykłych walorach zarówno technicznych, jak i akustycznych, jest niezwykłym źródłem inspiracji, w związku z czym artyści często sięgają do formy, jaką jest improwizacja.
Koncerty Wyższobramskie to nie tylko możliwość delektowania się utworami klasycznymi, ale również bardziej popularnymi. Każdego roku jeden z koncertów nosi nazwę „Organy inaczej” i jest poświęcony prezentacjom popularnych przebojów m.in. muzyki filmowej.
Dotychczas z tym niekonwencjonalnym zadaniem zmierzyli się dwaj organiści: Arkadiusz Popławski oraz Paweł Seligman, obaj z wielkim sukcesem.

Każde spotkanie muzyczne jest wyjątkowym przeżyciem, prawdziwą okazją kontemplowania muzyki i dzielenia się nią. To wszystko sprawia, że melomani chętnie wracają na koncerty festiwalowe.

W 2020r. podczas III edycji wystąpią Jakub Garbacz, Bartłomiej Barwinek, Andrzej Sikora, Wojciech Wantulok – dyrektor artystyczny festiwalu oraz Tomasz Orlow. Dzięki prowadzeniu koncertów przez Joannę Lazar-Chmielowską – oprócz znakomitej muzyki – słuchacze mają również przyjemność wysłuchania ciekawych informacji o wykonywanych utworach i artystach.

Doskonała akustyka, światowi wykonawcy oraz życzliwa publiczność to gwarancja niezapomnianych impresji podczas festiwalu Koncerty Wyższobramskie w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Festiwal otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Cieszyna i Powiatu Cieszyńskiego. Wstęp na koncerty jest wolny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj