Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Pokazali jak być ekologicznym. Dobra zabawa z edukacją w tle [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

To było popołudnie pełne wrażeń i nauki. Przy zabytkowym zameczku w Leszczynach zorganizowano piknik ekologiczny. Było wiele zabawy, ale nie zabrakło sporej dawki wiedzy.

Na terenie parku nie zabrakło tego, co lubią najmłodsi – dmuchańce, gry zręcznościowe i koniecznie – wata cukrowa. Ale do tego wszystkiego ważna rzecz – informacje o segregowaniu śmieci, przesadzaniu roślin, a także zajęcia manualne. Chętnych nie brakowało, a na scenie uczestnikom towarzyszył zespół Carrantuohill.

Budują się tutaj domki dla owadów. Są to domki w których owady np. w zimie mogą przyjść i sobie coś zjeść. W środku znajdują się szyszki i drewno z wywierconymi dziurami, gdzie mogą się schować, są też trawy czy pszenica….

Piknik ekologiczny

Podczas pikniku można było się dowiedzieć m.in. o kompostowaniu przy użyciu dżdżownic.

Olaf Józefoski: Najbardziej nadają się obierki, wszystkie surowe części warzyw. Nie dajemy tam mięsa, produktów przetworzonych, resztek z obiadu, cytrusów, cebuli i czosnku. Ja mieszkam z dżdżownicami, chciałem podkreślić, że nie trzeba mieć wcale ogródka żeby mieć kompostownik. Ja mam w pokoju 2 kompostowniki, w każdym około 1000 dżdżownic i nie ma z tym żadnego problemu, one sobie tam mieszkają, nie wychodzą, taki kompostownik nie śmierdzi. Do roślin biorę humus, czyli przetworzone odpadki przez dżdżownice i mieszam to z ziemią, albo mieszam to z wodą i takim nawozem podlewam rośliny, tj. tzw. herbatka komostowa, która jest bardzo odżywcza dla roślin.

– tłumaczył Olaf Józefoski ze Stowarzyszenia 'Wolnej Herbaty” .

Zobaczcie zdjęcia i film z tego wydarzenia:

Więcej o tym wydarzeniu powiemy w sobotę (25.09.) w Eko Patrolu Radia 90. Zapraszamy po godzinie siódmej

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj