Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Domowe Granie – muzyka w domu, z domu

Facebook Twitter

Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na cykl koncertów online, transmitowanych na żywo w internecie. Pierwszy już dziś (17.04.). "Usiądź przed komputerem i posłuchaj"- proponuje Dom Narodowy. Koncerty odbywają się w piątki o godz. 19:00.

fot.OmarMedinaFilms/ pixabay.com

Na początku kwietnia odbył się pierwszy koncert w ramach cyklu #DomoweGranie, koncert Kasia & Błażej był transmitowany na żywo z domu artystów z Istebnej. Dziś (17.04.) wystąpi dr hab. Krzysztof Gawlas, to będzie koncert muzyki elektro- akustycznej:

W kolejnym odcinku „Domowego Grania” – 24 kwietnia koncert Michała Kasztury. Gitarzysta pochodzący z Cieszyna jest członkiem Zespołu CME oraz zespołu Lunatyp, z którym był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na licznych konkursach oraz przeglądach muzycznych. Jest również związany z COK-iem, gdyż od lat prowadzi zajęcia i opiekuje się Amatorską Grupą Gitarową. Artysta wystąpi tym razem w repertuarze solowym i zaprezentuje swoje autorskie kompozycje z pogranicza popu, soulu i jazzu.

Kolejne propozycje są równie ciekawe. 1 maja wystąpi zespół YOY (Why Oh Why?!). To oniryczny duet, który tworzą Joanna Markowska z Bielska-Białej (śpiew), która studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, i Szymon Wyrembak ze Skoczowa (gitara, śpiew). Wieloletnia przyjaźń i wspólne doświadczenia muzyczne doprowadziły do stworzenia projektu, który stał się wspólnym mianownikiem dla ich ekspresji muzycznej i lirycznej. YOY to wokalne harmonie saute i surowy dźwięk gitary, przyprawione elektronicznymi samplami, dodającymi delikatnie smaku. Wisienką na tym muzycznym torcie są bezkompromisowe teksty, które przepełnione są emocjami, uczuciami, egzystencjalnym lękiem i dualizmem ludzkiej natury.

8 maja zagra Misiasty, czyli Wojciech Misiuga – wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów. W roku 2012 wyjechał na Islandię, gdzie nagrał płytę „Freedom”. W kwietniu 2018 roku wrócił do Polski, aby zaprezentować utwory rodzimej publiczności. Od tego czasu, wraz z zespołem, zagrał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą.

Z kolei 15 maja wysłuchamy dwóch muzyków z zespołu Rastafajrant. Kameralne wersje utworów grupy zaprezentują frontman Grzegorz Kozioł i gitarzysta Tomek Madzia. Pierwszy jest absolwentem a drugi studentem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Razem z zespołem Rastafajrant mają na swoim koncie ponad 200 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce i za granicami. W czerwcu 2017 roku zespół wygrał ogólnopolski plebiscyt organizowany przez „Reggaenwalde Festiwal” oraz zagrał na imprezie towarzyszącej otwarciu Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21. Z kolei w marcu 2018 roku Rastafajrant wystąpił na zaproszenie Farben Lehre jako jeden z gości legendarnej trasy „Punky Reggae Live”.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj