Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jechał motorem, a tablice miał z ciągnika… Policjanci z Jastrzębia zatrzymali 23-latka

Facebook Twitter

To dość nietypowa sytuacja. Policjanci z Jastrzębia zatrzymali do kontroli motocyklistę. Ten nie dość, że nie miał prawa jazdy, to jeszcze prowadzony przez niego pojazd miał przypięte tablice rejestracyjne z... ciągnika rolniczego.

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali motocyklistę
Fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali do kontroli 23-latka jadącego na motocyklu…

Do zatrzymania kierowcy doszło w poniedziałkowy poranek ok. godziny 10:00 na ulicy Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.

Zatrzymany do kontroli drogowej został 23-latek, który poruszał się motocyklem. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu pszczyńskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami na kategorię „A”. Jednak to nie wszystko, co kierujący starał się ukryć. Podczas dalszych czynności mundurowi ujawnili, że tablice rejestracyjne znajdujące się na motocyklu należą do ciągnika rolniczego. Pojazd ten od 4 lat nie posiadał także aktualnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia OC

– informuje st. asp. Halina Semik, rzeczniczka policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zgodnie z obowiązującymi od października 2023 roku w Polsce przepisami, zachowanie takie jest przestępstwem, a 23-latkowi grozi za ten czyn kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Dotyczy to również zakładania przerobionych lub podrobionych tablic rejestracyjnych, jak również kradzieży tablic rejestracyjnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj