Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeździł autem, bo chciał poćwiczyć przed egzaminem na prawko. Policjanci z Jastrzębia zatrzymała 18-latka

Facebook Twitter

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali młodego kierowcę, bo ten na nich widok... zawrócił. Manewr od razu wzbudził zainteresowanie mundurowych.

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali 18-latka

Policjanci z Jastrzębia zainteresowali się 18-latka, który na widok mundurowych zawrócił. Po jego zatrzymaniu wyjaśnił się podwód takiego zachowania…

Wszystko działo się na ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie policjanci z jastrzębskiej drogówki pełnili służbę. W pewnym momencie zauważyli dziwne manewry drogowe kierującego hondą. Mężczyzna na widok mundurowych najpierw zatrzymał się na drodze, a następnie zaczął zawracać i ruszył w przeciwnym kierunku. Reakcja policjantów mogła być tylko jedna. Mundurowi szybko dogonili kierującego i zatrzymali go.

Jak ustalili, za kierownicą osobówki siedział 18-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Stróże prawa poznali też powód uniknięcia przez niego kontroli drogowej. Jak się okazało, młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym jechał został przez niego wcześniej zakupiony i przerejestrowany, aby jak to określił „mógł nim doskonalić swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy”. W pojeździe znajdowała się pasażerka, która miała uprawnienia do kierowania pojazdami.

18-latek za kierowanie bez wymaganych uprawnień będzie odpowiadał przed sądem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024