Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna korekta rozkładu w MZK. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty

Facebook Twitter

Kolejna korekta rozkładu jazdy autobusów MZK, kursujących w powiecie wodzisławskim. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty (23.10.). Przypomnijmy: 1 września po konsultacjach z samorządami i mieszkańcami zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy.

W tym czasie wpłynęło około 150 kolejnych wniosków w sprawie zmian. Zdecydowaną większość z nich uwzględniono. Skorygowano m.in. godziny odjazdów autobusów z wielu przystanków, przywrócono przystanek przy ul. Obywatelskiej w Rydułtowach i uruchomiono nową linię 210 z Radlina przez Pszów do Wodzisławia Śląskiego.

Gruntowna zmiana rozkładu jazdy na tak dużym obszarze (Marklowice, Mszana, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski) jest skomplikowanym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Dlatego konsultacje z pasażerami prowadzone są dwuetapowo. 1 września zakończył się etap pierwszy. Wówczas, na podstawie opinii samorządów, których sprawa dotyczy i ponad 100 wniosków mieszkańców wszedł w życie nowy rozkład jazdy. Przez trzy kolejne tygodnie pasażerowie mogli go oceniać i wnioskować o dodatkowe korekty, tak by efekt końcowy był optymalny.

Wejście w życie nowego rozkładu jazdy nie oznacza, że zmiany są już niemożliwe. Oczywiście korekty uzasadnione i ważne z punktu widzenia pasażerów zawsze będziemy analizować i ewentualnie wprowadzać w życie

– mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.

Rozkład jazdy znajdziecie: TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021