StartKultura

Lekcja Śpiewania Patriotycznego

Mieszkańców wspierać będą profesjonaliści: chórzyści, aktorzy i osoby związane z kulturą. Każdy dostanie specjalnie wydany z tej okazji śpiewnik.

Chodzi o popularyzację polskiej piosenki i pieśni patriotycznej, tej sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat. Lekcję organizuje Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego.

Początek śpiewania o 12.30. Kwadrans przed rozpoczęciem koncertu rozdane zostaną śpiewniki.

Tym razem mieszkańców wspierać będą między innymi: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Krasnej, tej samej, która przygotowuje kotyliony patriotyczne. Koncert poprowadzi pan Rudolf Moliński ze Sceny Polskiej w Czeskim Cieszynie, aranżacją i akompaniamentem zajmie się pan Bogusław Haręża z COK w Cieszynie.

Jak w poprzednich edycjach, uczestnicy śpiewania otrzymają okazjonalne, bezpłatne śpiewniki, które zabiorą na pamiątkę do domu. Na każdą kolejną lekcję wydawany jest nowy śpiewnik, ponieważ zapomnianych i pięknych utworów jest mnóstwo. A celem wydarzenia jest popularyzacja polskiej piosenki i pieśni patriotycznej, tej sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat, nie pomijając utworów współczesnych.

Ta forma świętowania ważnych wydarzeń i świąt narodowych, zainicjowana i od kilkunastu już lat praktykowana w Krakowie, stała się inspiracją dla wielu miast w Polsce, które wspólnie udowadniają, że „Patriotyzm nie musi być cierpieniem”.

Zostaw komentarz