Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Lekcja Śpiewania Patriotycznego

Facebook Twitter

"Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie. Uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie". Lekcja Śpiewania Patriotycznego w sobotę (03.05.) na rynku w Cieszynie.

Mieszkańców wspierać będą profesjonaliści: chórzyści, aktorzy i osoby związane z kulturą. Każdy dostanie specjalnie wydany z tej okazji śpiewnik.

Chodzi o popularyzację polskiej piosenki i pieśni patriotycznej, tej sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat. Lekcję organizuje Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego.

Początek śpiewania o 12.30. Kwadrans przed rozpoczęciem koncertu rozdane zostaną śpiewniki.

Tym razem mieszkańców wspierać będą między innymi: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Krasnej, tej samej, która przygotowuje kotyliony patriotyczne. Koncert poprowadzi pan Rudolf Moliński ze Sceny Polskiej w Czeskim Cieszynie, aranżacją i akompaniamentem zajmie się pan Bogusław Haręża z COK w Cieszynie.

Jak w poprzednich edycjach, uczestnicy śpiewania otrzymają okazjonalne, bezpłatne śpiewniki, które zabiorą na pamiątkę do domu. Na każdą kolejną lekcję wydawany jest nowy śpiewnik, ponieważ zapomnianych i pięknych utworów jest mnóstwo. A celem wydarzenia jest popularyzacja polskiej piosenki i pieśni patriotycznej, tej sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat, nie pomijając utworów współczesnych.

Ta forma świętowania ważnych wydarzeń i świąt narodowych, zainicjowana i od kilkunastu już lat praktykowana w Krakowie, stała się inspiracją dla wielu miast w Polsce, które wspólnie udowadniają, że „Patriotyzm nie musi być cierpieniem”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020