Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Lekcja śpiewania pieśni patriotycznych

Facebook Twitter

"Raduje się serce, raduje się dusza, gdy z kadrą ogniomistrz na śpiewanie wyrusza..." 11 listopada, w Święto Niepodległości, na cieszyńskim rynku zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Początek o 12.30. Udział może wziąć każdy chętny.

Lekcja śpiewania będzie miała charakter koncertu, aczkolwiek nietypowego, bowiem głównymi wykonawcami będą nie artyści, ale publiczność. W tym roku wykonawców wspierać będą: Chór Wyższobramski, aktorzy Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, pan Bogusław Haręża z COK w Cieszynie.

Jak w poprzednich edycjach, uczestnicy śpiewania otrzymają okazjonalne, bezpłatne śpiewniki, które zabiorą na pamiątkę do domu. Na każdą kolejną lekcję wydawany jest nowy śpiewnik, ponieważ zapomnianych i pięknych utworów jest mnóstwo. A celem wydarzenia jest popularyzacja polskiej piosenki i pieśni patriotycznej, tej sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat, nie pomijając utworów współczesnych.

Ta forma świętowania ważnych wydarzeń i Świąt Narodowych, zainicjowana i od kilkunastu już lat praktykowana w Krakowie, stała się inspiracją dla wielu miast w Polsce, które wspólnie udowadniają, że „Patriotyzm nie musi być cierpieniem”.

W dniu 11 listopada w Krakowie odbędzie się już 50. lekcja śpiewania, w Cieszynie – dopiero trzecia, ale ustalono już dwie stałe daty śpiewania, to: 3 maj i 11 listopada.

Lekcję śpiewania pieśni patriotycznych w Cieszynie organizuje Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego.


Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj