Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Medal dla policjanta z Raciborza. Uratował z pożaru mężczyznę

Facebook Twitter

Medal dla policjanta z Raciborza, za odwagę. Wniósł z płonącego mieszkania, ratując mu tym samym życie, starszego mężczyznę.

Medal dla policjanta z Raciborza

Medal dla policjanta z Raciborza. Gratulujemy!

Szef MSWiA, Minister Marcin Kierwiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia otrzymało 58 funkcjonariuszy z całego kraju, wśród nich znalazł się również policjant z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Policjant z Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy odznaczony został za odwagę.

Wszystko działo się 28 września 2023 roku, około godziny 23. W jednym z mieszkań na czwartym piętrze przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu wybuchł pożar. Przebywająca w nim kobieta opuściła lokum o własnych siłach, jednak w środku został 88-letni mężczyzna, który nie mógł poruszać się o własnych siłach. W pobliżu przechodził policjant, który zauważył dym i usłyszał, że w płonącym mieszkaniu został senior. Stróż prawa nie zastanawiał się ani chwili, wbiegł na górę i wyniósł na rękach przestraszonego 88-latka. Pogotowie ratunkowe, które przyjechało na miejsce, udzieliło seniorowi pomocy medycznej. Dzięki szybkiej reakcji policjanta udało się uniknąć tragedii i uratować życie mężczyzny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj