Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Multikino Rybnik: miniMaraton z Obcym

Facebook Twitter

ENEMEF zaprasza na Maraton z Obcym, czyli kultowe, legendarne i doskonałe kino grozy. Po raz pierwszy w polskich kinach w wersjach reżyserskich, w idealnej jakości obrazu i dźwięku - po cyfrowej rekonstrukcji!

W trakcie minimaratonu zaprezentowane zostaną dwie pierwsze części serii połączonej postaciami Ellen Ripley i Obcego. To klasyka kina, która nic nie straciła ze swojego klimatu i która wciąż inspiruje współczesnych twórców. Uznawany za najlepszy thriller science-fiction „Obcy – 8 pasażer Nostromo” działa na uczucia i zmysły niesamowitym, mrocznym klimatem. Jego kontynuacja z 1986 roku, „Obcy – decydujące starcie” nie ustępuje w niczym pierwszej części.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie w czwartek (31.10.) o 22:00, przewidywany koniec ok. 3:00 rano

Obcy – 8. pasażer Nostromo

  • Alien, USA, Wielka Brytania 1979, 116′
  • reżyseria: Ridley Scott
  • scenariusz: Dan O’Bannon
  • obsada: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, John Hurt
  • muzyka: Jerry Goldsmith

Film Ridleya Scotta atmosferą jest zbliżony do klasycznych filmów grozy, a nagrodzone Oscarem efekty specjalne oraz postać Obcego sprawiły, że film wszedł do kanonu światowej kinematografii.

Załoga statku handlowego Nostromo budzi się przedwcześnie z hibernacji podczas rutynowego lotu. Komputer pokładowy prowadzi ich ku sygnałowi z pobliskiego księżyca Acheron LV-426. Przekonani, że ktoś wzywa pomocy, lądują. Na miejscu odkrywają nową formę życia, którą przyjmują na statek wraz z rannym kolegą. Wkrótce okazuje się, że mają do czynienia z drapieżnikiem doskonałym, istotą przystosowaną do zabijania. Sierżant Ellen Ripley podejmuje walkę o przetrwanie i ocalenie pozostałych przy życiu kolegów.

W 2003 roku powstała wersja reżyserska filmu, która zostanie zaprezentowana w trakcie ENEMEFu po raz pierwszy w polskich kinach. Zarówno dźwięk jak i obraz będą w idealnej jakości, po cyfrowej rekonstrukcji.

Obcy – decydujące starcie

  • Aliens, USA, Wielka Brytania 1986, 154′
  • scenariusz i reżyseria: James Cameron
  • obsada: Sigourney Weaver, Michael Biehn, Paul Reiser
  • muzyka: James Horner

Druga część serii filmów o Obcym, wyreżyserowana przez Jamesa Camerona. Laureat dwóch Oscarów: za efekty specjalne i montaż dźwięku.

Po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej Ellen Ripley zostaje odnaleziona. Nikt nie wierzy w jej historię o potworze, który zabił wszystkich członków załogi statku Nostromo. Tymczasem okazuje się, że na LV-426, z której Ripley właśnie uciekła, została wysłana grupa kolonistów. Z nieznanych przyczyn urywa się z nimi kontakt. Kobieta wyrusza wraz z oddziałem komandosów na planetę. To, co tam zastaną, nie śniło im się w najgorszych koszmarach…

Film Jamesa Camerona to jeden z nielicznych sequeli, które nie ustępują oryginałowi, a zdaniem niektórych nawet go przewyższa. Reżyser dorównuje Scottowi w umiejętnym dozowaniu napięcia, ale w znacznie większym stopniu stawia na akcję i widowisko.

Film zostanie zaprezentowany w wersji rozszerzonej, po cyfrowej rekonstrukcji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj