Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nasi siatkarze plażowi na olimpiadzie w Rio nadal w grze

Facebook Twitter

Rybniczanka Monika Brzostek i Kinga Kłosińska są już pewne awansu do 1/8 turnieju. Polki wygrały drugi mecz w fazie grupowej. Tym razem pokonały 2:0 rosyjską parę Birlova/Ukolova. Bez względu na wynik ostatniego spotkania są pewne awansu do najlepszej 16 turnieju.

Rywalizację w fazie grupowej zakończyli jastrzębianin Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. W ostatnim meczu przegrali z holenderska parą Brouwer/Meeuwsen 0:2, ulegając w setach dwukrotnie do 19. To oznacza, że zajęli trzecie miejsce w grupie B i o awans do 1/8 zagrają w meczu barażowym. Przeciwnik nie jest jeszcze znany. Natomiast rybniczanin Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek muszą wygrać dzisiejsze spotkanie z chilijczykami, braćmi Grimalt. Ten mecz o 17.00. Zwycięzca pojedynku zajmie trzecie miejsce w grupie i prawdopodobnie także zagra w jutrzejszych barażach o awans do najlepszej 16 turnieju.

Dodajmy, że z turnieju w Rio odpadła wczoraj judoczka Polonii Rybnik, Katarzyna Kłys. Polka wygrał jeden pojedynek, w drugim przegrała przez karę shido, którą sędziowie orzekli za jej pasywność, tuż przed końcem walki i odpadła z dalszej rywalizacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj