Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O krok od tragedii w Rybniku! Kierowca autobusu wysadził pasażera na skrzyżowaniu, wprost pod nadjeżdżający pojazd [WIDEO]

Facebook Twitter

O krok od tragedii w Rybniku. Kierowca komunikacji miejskiej wysadził pasażera na skrzyżowaniu, mężczyzna wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd. Tylko refleks naszego słuchacza, który zarejestrował całe zdarzenie, pozwolił uniknąć potrącenia mężczyzny.

Łukasz Kosobucki

Wszystko działo się dziś (18.10.) o godzinie 7.30 na skrzyżowaniu ulicy Mikołowskiej z Wyzwolenia i Sybiraków:

Widziałem autobus linii numer 51, który jechał na wprost na tym skrzyżowaniu, tam są 3 pasy, jeden pas w lewo, na wprost w stronę bazyliki, w prawo na Wyzwolenia. Wjechałem na prawy pas, bo był wolny, jechałem może 40 na godzinę, a z autobusu wychodzi pan przed mój samochód, na filmiku widać, że musiałem użyć nagłego hamulca, zatrzymać się. Nie ukrywam, że się wystraszyłem, sytuacja była bardzo gorąca.

Film ze zdarzenia jaki otrzymaliśmy od naszego słuchacza możecie zobaczyć poniżej:

Nagranie pokazaliśmy Łukaszowi Kosobuckiemu, dyrektorowi Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku:

Łukasz Kosobucki: Szok, za taki wyczyn- zatrzymanie nie na przystanku jest kara do 3000 złotych według ustawy. W tej sytuacji nawet jakby pasażer źle się poczuł, to jest niedopuszczalne wypuszczanie na pas ruchu osoby. Jeżeli by tą osobę przejechał samochód, który właśnie mijał, to jest bezwzględna wina kierowcy, ja myślę, że to skończyłoby się wyrokiem skazującym, to wypuszczenie w miejscu karygodnym. To jest naganne co się wydarzyło, na pas ruchu wypuszczać to jest niesamowity brak odpowiedzialności, jeden krok do przodu i pana nie ma.

Za sytuację do jakiej doszło dziś rano w Rybniku przewoźnika może ukarać Inspekcja Transportu Drogowego karą 3 tysięcy złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021