Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oświata w Rybniku po reformie. Jak będzie wyglądała nowa sieć szkół i obwodów? [PORANNY GOŚĆ RADIA 90]

Facebook Twitter

Ciągle nie wiadomo czy i ilu nauczycieli straci pracę w Rybniku. Wiadomo natomiast, jak ma wyglądać nowa sieć szkół i obwodów. Władze miasta przygotowały projekt funkcjonowania szkolnictwa w mieście po wejściu w życie reformy edukacji. Cały czas czeka on na akceptację Śląskiego Kuratora Oświaty.

Dwa gimnazja dwujęzyczne w Rybniku zostaną wygaszone, kilka gimnazjów zostanie włączonych do szkół podstawowych, a większość przekształconych w szkoły podstawowe. I to najtrudniejsza sytuacja, bo jak mówił poranny gość Radia 90 zastępca prezydenta Rybnika Wojciech Świerkosz, 7-letnie dzieci będą uczyły się razem z uczniami II klasy gimnazjum. Tak będzie wyglądała nauka między innymi w Gimnazjum nr 1 w Śródmieściu:

Ciągle nie wiadomo co dalej z gimnazjami sportowymi, czy będzie można w szkołach podstawowych tworzyć klasy sportowe od szóstej klasy. Samorządowcy cały czas czekają na rozporządzenie w tej sprawie. Wiadomo natomiast, że władze Rybnika zarezerwowały na adaptację budynków pół miliona złotych:

Cała rozmowa do przesłuchania:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021