Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Poranny protest w Warszawie

Facebook Twitter

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej jadą jutro do stolicy, by protestować w/s planowanych zmian w zarządzie przedsiębiorstwa. Jutro (11.06.) o 8.00 pojawią się przed siedzibą Ministerstwa Energii.

Właśnie o poranku zwołano posiedzenie Rady Nadzorczej Spółki, której jedynym punktem obrad są zmiany w składzie zarządu. Zdaniem związkowców z Jastrzębia, to kolejna próba przejęcia całkowitej kontroli nad funkcjonowaniem JSW. W piśmie, jakie nadesłali do redakcji Radia 90, wskazują, że szef resortu energii, domaga się, aby do momentu wyłonienia zarządu JSW na nową kadencję – co ma nastąpić w 2019 roku – w spółce nie były podejmowane żadne istotne decyzje.

W praktyce oznacza to paraliż spółki na kilka miesięcy, słabsze wyniki oraz wycena akcji na giełdzie. Strona społeczna wskazuje również, że wprowadzono nowy regulamin Rady Nadzorczej, który daje przewodniczącej pełnię władzy, przy marginalizacji przedstawicieli załogi. Rada Nadzorcza kilkakrotnie próbowała już odwołać prezesa Daniela Ozona. Mimo protestu załogi odwołano natomiast dwoje wiceprezesów spółki. W ocenie związkowców celem zmian personalnych w zarządzie miało być umożliwienie przekazywania pieniędzy spółki na inwestycje niezwiązane z jej działalnością. Ostatecznie w Urzędzie Wojewódzkim konflikt udało się zażegnać, a prezes Ozon pozostał na stanowisku. Teraz temat wraca, a strona społeczna obawia się podobnych prób, stąd protest przed Ministerstwem Energii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj