Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Porozmawiajmy o literaturze. Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania

Facebook Twitter

Dobra książka, mały poczęstunek i ciekawa dyskusja. Dyskusyjne Kluby Książki działające przy raciborskiej bibliotece zapraszają w lutym na ciekawe spotkania. Sprawdź, jakie lektury będą omawiane w tym miesiącu i dołącz do grona klubowiczów.

Dyskusyjny Klub Książki
13 lutego, godz. 16.30

„Musisz tam wrócić. Historia przyjaźni Lusi Gelmont i Zuzanny Ginczanki” Maria Stauber
Wyjątkowe, spisane przez Marię Stauber literackie wspomnienia o młodzieńczej przyjaźni niezwykłej Lusi Gelmont i Zuzanny Ginczanki – poetki, satyryczki z kręgu Skamandra i „Szpilek”, o której mówili, że w poezji prześcignie Tuwima. Obie były kobietami wyzwolonymi. Obie łamały stereotypy, obie były zbuntowane i pełne radości. Obu przyszło żyć w strasznych czasach.

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży
27 lutego, godz. 15.00
„Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” Travor Noah
Pełne kapitalnego poczucia humoru wspomnienia znanego amerykańskiego satyryka, który dorastał w trudnych warunkach w czasach apartheidu w RPA. To też opowieść o miłości, jaka łączyła go z niezłomną matką, która nie bała się sprzeciwiać ani rasistowskiemu systemowi, ani tradycjom, spychającym afrykańskie kobiety na sam dół społecznej drabiny. Wciągająca narracja, fantastyczne pełnokrwiste postacie oraz pozytywne podejście autora do ludzi i życia składają się na podnoszącą na duchu, mądrą książkę.

Fantastyczny Klub Książki
29 lutego, godz. 16.00
„Zorza polarna” Philip Pullman (1 część trylogii „Mroczne materie”)
W „Zorzy Polarnej” poznajemy Lyrę Belacquę, sierotę z równoległego świata, w którym nauka, teologia i magia splatają się ze sobą. Lyra i jej dajmon w zwierzęcej postaci mieszkają – na wpół dzicy i beztroscy – wśród akademików oksfordzkiego Kolegium Jordana. Kiedy Lyra wyruszy na poszukiwanie uprowadzonego przyjaciela, odkryje złowieszczą intrygę, w której główną rolę odkrywają porwane dzieci, a jej wyprawa przeobrazi się w pogoń za zrozumieniem tajemniczego zjawiska zwanego „Prochem”.


Wszystkie spotkania odbywają się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022