Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Przed nami Wodzisławska Noc Teatrów

Facebook Twitter

Pantomima, teatr tańca, komedia i spektakl lalkowy. Jednej nocy, w różnych miejscach Starego Miasta. W najbliższą sobotę (7.09.) kolejna odsłona Wodzisławskiej Nocy Teatrów.

Gospodarze, czyli Classic Ballanga Teatr pokaże premierową sztukę „Rodzina” Antoniego Słomińskiego:

Zagramy ją na parkingu za sądem rejonowym. Serdecznie zapraszamy, pierwszy raz w tych okolicznościach i sztuka też niezwykła. Serdecznie zapraszam do obejrzenia tego przedstawienia, a potem oczywiście do komentowania, do dyskusji, bo to zawsze właśnie najfajniejsze, że jest czas porozmawiać z artystami i między sobą o tym, co się wydarzyło.

Zaprasza Zofia Bornikowska, organizatorka Wodzisławskie Nocy Teatrów. To o 18.30, a o 22.00 na rynku gwiazda tegorocznej edycji i teatr tańca flamenco:

Będzie to flamenco Corazon Arte z fantastyczną Sofią Piro, która przyleci do nas z Węgier. Cudowna wokalistka Magdalena Nawarette, lider tego zespołu – Andrzej Lewocki, to wszystko takie postacie, które w świecie flamenco coś znaczą. Do tej pory grają na Placu Konstytucji. Zaprasza ich Krystyna Janda ze swoim Och Teatrem i Polonią, a teraz w Wodzisławiu.

Jak zawsze Wodzisławska Noc Teatrów zaczyna się od przedstawienia dla najmłodszych widzów. W tym roku „Kopciuszek”:

Tradycyjnie lalki, to tradycja, jeśli chodzi o Noc Teatrów, zawsze marionetki czy lalki. I w tym roku ‚Kopciuszek’ Teatru Przystanek z Katowic. Zapraszamy również na pantomimę w Wodzisławiu. Będzie teatr Epidemia z przedstawieniem o swojsko brzmiącym tytule ‚Legenda z utopcem w tle’. Zapraszam na pantomimę, bo tego wyrazu sztuki teatralnej jeszcze nie było.

W programie Wodzisławskiej Nocy Teatrów także plenerowe przedstawienie „Szlemiel”w wykonaniu Studia Teatralnego Bogusława Słupczyńskiego. Udział w spektaklach jest darmowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj