Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przygotowanie do Extreme Bajtel Cross Country. Ponad 50 dzieciaków na motocyklach

Facebook Twitter

Extreme Bajtel Cross Country - pierwsza edycja w najbliższa niedzielę (26.07.). To dziecięca wersja zawodów motocrossowych na torze w Skrzyszowie organizowana przez Stowarzyszenie ENDURO Mszana.

W programie popołudniowym Radia 90 Małgorzata Kmieciak rozmawiała z organizatorem zawodów, to Marek Bryc, który tego popołudnia był na torze w Skrzyszowie, trwało tam wytyczanie trasy:

Radio 90: Jak przygotowania?
Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania, liczyliśmy na 25-30 dzieciaków, a jest zapisanych 58 zawodników.
Radio 90: To są dzieci, ale to są zawodnicy, którzy trenują w klubach, prawda?
Tak, choć nie wszyscy. Dla niektórych jest to typowy debiut. Mamy tutaj dużo dzieci z okolicy, nigdy nie startowały, ale nie mogą się doczekać, jest adrenalina, jest podekscytowanie. Robimy wszystko dla tych dzieci, żeby poczuły chęć walki i mogły wykazać się. Mamy takie informacje, że w przyszłości chcą się zapisać do klubu i startować.

Przyjedzie ponad 50 zawodników, wśród nich 3,5-letni (!) zawodnik:

To będą widowiskowe zawody, trasa nie będzie łatwa dla dzieciaków. Najmłodszy ma 3,5 roku i będzie startował na motocyklu, przyjedzie z Zakopanego i pokaże na co go stać. Trasa nie będzie łatwa, to jest typowe cross country, rozbite na kategorie, ale nie wiekowe, lecz ze względu na pojemność silników motocykli (…).

Pierwszy start w niedzielę (26.07.) o godzinie 10.30.

Przypomnijmy, że w czerwcu odbyła się pierwsza edycja „Extreme Cross Country”, adresowana do dorosłych zawodników, wystartowało 150 motocykli. Byliśmy tam z mikrofonem i kamerą Radia 90:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj