Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tężnia w Knurowie otwarta. Kuracjuszy – póki co – niewielu. Pogoda odstrasza

Facebook Twitter

Tężnia w Knurowie - wybudowana, oficjalnie otwarta. Szczygłowice -to kolejne miejsce, gdzie oddychać możemy solanką.

Tężnia w Knurowie

Tężnia w Knurowie działa. Skorzystacie?

Zadanie pn.: „Budowa tężni w parku NOT w Knurowie – Szczygłowicach” – w formule zaprojektuj i wybuduj zostało zrealizowane z końcem listopada ubiegłego roku. Inwestycja pochłonęła blisko 900 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy to było dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Środki zostały przeznaczone dokładnie na opracowanie odpowiedniej dokumentacji, wybudowanie tężni solankowej wraz z technologią, niezbędnymi instalacjami i przyłączami, ustawienie tablic informacyjnych, stojaków rowerowych, czy też   nasadzenie roślin. W budżecie przewidziano również instalacje z monitoringiem w celu uchronienia przed wandalizmem.

Tężnia jest obiektem sezonowym – działa od wiosny do jesieni, bowiem jej zdrowotne działanie ma sens jedynie podczas ciepłych miesięcy. Tym samym czekano do wiosny z oficjalnym otwarciem obiektu. Ale wiosenne otwarcie też pokrzyżowała pogoda, bo ze spaceru z ryczącym dinozaurem trzeba było zrezygnować, a chętnych do oddychania solanką nie było zbyt wielu. Niskie temperatury zrobiły swoje.

Nowa tężnia działa już także w Raciborzu, po zimowym letargu uruchomione zostały obiekty w Żorach, Czerwionce-Leszczynach, trwa jeszcze budowa tężni w Gaszowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024