Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie trudny czas dla kierowców w Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

Mowa o całym lipcu. We wtorek (2.07.) zamknięto ulicę Grodzką - to jedyny dojazd do centrum miasta. Przypominamy w Radiu 90: do 10 sierpnia auta będą musiały kierować się objazdami.

Mówi prezydent Jastrzębia- Zdroju Anna Hetman:

Miesiąc lipiec będzie trudnym miesiącem dla wszystkich kierowców, proszę wszystkich o wyrozumiałość, bo to jest konieczne. Nie było to do przewidzenia, w związku z tym, że wiadukt, który będziemy budować na nowo, właściwie dwa wiadukty, wymaga to długiego czasu, około 2 lat inwestycji. Te objazdy, które będą prowadziły przez ulicę Pszczyńską i Grodzką, wymagają wzmocnienia. Nie chcemy, by ta droga się rozjechała całkowicie, aby tam był bezpieczny zjazd i nie było to miejsce zakorkowane. Jest to tak pomyślane, by później przez ulice Pszczyńską mogli kierowcy przejeżdżać.

Remont jest konieczny, bo w planach miasta jest remont wiaduktu na Alei Piłsudskiego. Na razie zamknięty jest tam jeden pas ruchu:

Aleja Piłsudskiego, ta jedna część, jest na razie otwarta. Jeszcze, bo trudno mi powiedzieć kiedy będzie zaczynać zburzenie i budowę nowego wiaduktu. Jeden pas jest zamknięty, bo ta jedna część jest zupełnie wyłączona ze względu na bezpieczeństwo. Te wiadukty maja już dziesiątki lat i przez wiele lat nie były modernizowane. 

Zobacz jak biegną objazdy w związku z remontem Grodzkiej:

Ten temat także:

Remont ulicy Grodzkiej w Jastrzębiu. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj