Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzymamy kciuki za Piotra Żyłę!

Facebook Twitter

Dziś pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Czy zawody w Klingenthal Polacy zakończą z sukcesami? Wiele wskazuje na to, że to możliwe. Komentatorzy uważają, że pochodzący z Cieszyna, reprezentujący klub z Wisły, Piotr Żyła jest w doskonalej formie.

Puchar Świata otwierają zawody drużynowe. Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. W niedzielę (24.11.) konkurs indywidualny.

Zawody zakończyły się po pierwszej serii. Powodem przerwania konkursu był zbyt silny wiatr. Polacy zakończyli konkurs na czwartym miejscu.

Piotr Żyła oddał dwa skoki – w pierwszej rundzie na 133,5 metra, w drugiej rundzie – 145 metrów. Druga odległość nie miała jednak znaczenia, ponieważ konkurs przerwano i anulowano wszystkie oddane w drugiej serii wyniki.

Jutro (24.11.) odbędzie się konkurs indywidualny. Wystartuje w nim aż siedmiu Polaków: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Kamil Stoch, Jan Ziobro i Krzysztof Biegun. Początek niedzielnych zawodów o godzinie 13.30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022