Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

V Tour de Rybnik już na początku września. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Facebook Twitter

Na całym świecie kolarstwo szosowe uprawia około miliona osób. To jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Coraz większym powodzeniem cieszy się także Tour de Rybnik. W tym roku kolarska impreza odbędzie się już po raz piąty. Tegoroczną edycją objął patronatem Polski Związek Kolarski.

Od początku sierpnia uczestnicy mogą zgłaszać chęć udziału w imprezie. Międzynarodowy Wyścig Kolarski BDC Tour de Rybnik, organizowany przez Fundację Elektrowni „RYBNIK” odbędzie się 2 września. Kolarze będą rywalizować na pętlach o długości 5,2 km każda. Zawody podzielone zostały na 3 odrębne wyścigi.

Jako pierwsi pojadą Mastersi (mężczyźni powyżej 30. roku życia) oraz Kobiety, którzy pokonają sześć okrążeń o łącznej długości ponad 31 km. W drugim wyścigu na długości 52 km (10 okrążeń) do rywalizacji staną kolarze z kategorii Junior, Orlik oraz Elita (OPEN, bez wymaganej licencji PZKol). W ostatnim, trzecim wyścigu zmierzą się zawodowcy w kategorii Orlik i Elita, którzy na 15 rundach o łącznej długości 78 km będą walczyli o punkty, gdyż ten ostatni, główny wyścig wpisany jest oficjalnie do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego.

Tour de Rybnik łączy kolarzy, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Dlatego na starcie może stanąć każdy zawodnik, który tylko czuje się na siłach.

Wymagania:

  • rower szosowy
  • kask sztywny
  • wiek od 16 lat (za zgodą rodzica / opiekuna) – dla wyścigów OPEN

W poprzednich edycjach wyścigu na podium stawali tacy kolarze jak Jarosław Rębiewski (Bank BGŻ Team), Kamil Gradek (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), Sławomir Kohut (Weltour Ziemia Brzeska) oraz Adam Pierzga (Weltour). To impreza również dla Pań, które również w zawodach osiągały sukcesy. Na podium kobiecej rywalizacji stawały Magdalena Pyrgies (i to dwa razy) (MKS Start Peugot Lublin / Zagłębie Sosnowiec), Martyna Klekot (Tadpol Kolejarz Jura Częstochowa) oraz Kasia Szczurek (KKCiM SMOK Kraków).

Zapisy do 5. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BDC Tour de Rybnik 2012 na www.tourderybnik.pl. Już wkrótce na stronie internetowej pełny program wyścigu oraz regulamin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj